"Pasha" założy drużynę w nowej grze? "Coś tam tłukłem leszczy"

Riot Games po sześciu latach prac wydał wersję beta gry Valorant, w którą zagrać mogą tylko wybrani użytkownicy. Wśród nich znalazł się profesjonalny gracz esportowy - Jarosław "pasha" Jarząbkowski.

Przedpremierowa wersja gry Valorant pojawiła się 7 kwietnia i od początku spotkała się z wysokim zainteresowaniem. Po kilku godzinach rozgrywki informację o propozycjach ze strony Riotu podał Jarosław "pasha" Jarząbkowski, który dzień po premierze wziął udział w pierwszym turnieju online w nowym FPS-ie. Profesjonalny esportowiec zapytał fanów, czy powinien utworzyć swoją drużynę w Valorant.

Riot szuka wsparcia dla nowych drużyn i turniejów

Coraz więcej profesjonalnych graczy CS:GO próbuje swoich sił w Valorant. Dlatego Riot Games zaczyna planować rozegranie turniejów online i stworzenie graczom możliwości utworzenia swoich teamów. W tym celu twórca LoLa i Valoranta prowadzi rozmowy z różnymi organizacjami, które mogłyby usprawnić ten proces. 

Riot nie podał informacji o formie planowanych turniejów, jednak wiadome jest, że pula nagród może być interesująca. Jarosław "pasha" Jarząbkowski jest jednym z graczy, który może zostać włączony w plan Riotu. Profesjonalny esportowiec przyznał jednak, że do tego potrzebuje jeszcze kilku godzin treningu. 

Kilka dni temu ujawniono informację o utworzeniu pierwszego profesjonalnego teamu Valoranta, w której zagrają byli gracze CS:GO. Są to Braxton "brax" Pierce, który do nowej formacji dołączył 9 marca oraz Keven "AZK" Lariviere, który zasilił skład kilka dni temu - obaj będą reprezentować team T1. 

Więcej o: