15-letni gracz zarobił już 69 tys. dolarów! Zaskakujący transfer

Virtus.pro zakontraktowało nowego zawodnika - Kiriłła "Kiryache32" Gryszyna. Esportowa formacja wzmocniła się w grze Fortnite, jednak fani zwrócili uwagę na wiek nowego członka - chłopak ma dopiero 15 lat.

Esport nie posiada ograniczeń wiekowych, ponieważ każdy kto się spisze w danej rozgrywce ma szansę na udział w turniejach. Po odniesieniu sukcesu przychodzą po nich nie tylko rozpoznawalność ale także nagrody finansowe. Nowy nabytek Virtus.pro w Fortnite - "Kiryache32" to jeden z młodszych graczy tej formacji.

- Jestem bardzo podekscytowany! Dołączyłem do Virtus.pro. Wreszcie mogę się skupić na swojej grze, żeby pokazać to co we mnie najlepsze - czytamy na Twitterze młodego gracza.

Virtus.pro chce inwestować w młode talenty

Pozyskanie tak młodego zawodnika, z jednej strony może dziwić, jednak jest to jedynie część planu na przyszłość ekipy Virtus.pro. Formacja, która niejednokrotnie odnosiła sukcesy na arenach międzynarodowych np. w CS:GO, chciałaby teraz znaleźć się w najlepszej dwudziestce ekip w Fortnite. Kiriłł "Kiryache32" Gryszyn jest jednym ze wzmocnień, które ma przyspieszyć awans do TOP 20.

- Kontynuujemy odkrywanie młodych talentów na scenie esportowej. Kiriłł mimo wieku zaprezentował już imponujące umiejętności. Naszym celem jest wkroczenie do światowego TOP 20, a może jeszcze dalej! - powiedział dyrektor generalny Virtus.pro, Sergiej Głamazda. 

15-letni gracz odniósł już w Fortnite pierwsze sukcesy i jak podaje VP, zarobił przy tym 69 tys. dolarów. Przed "Kiryache32" kolejny turniej, który zostanie rozegrany już w barwach nowej formacji. 17-19 kwietnia odbędzie się Fortnite Champion Series, w którym zwycięzcy mają do wygrania 70 tys. dolarów.  

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.