Sport.pl

15-letni gracz zarobił już 69 tys. dolarów! Zaskakujący transfer

Virtus.pro zakontraktowało nowego zawodnika - Kiriłła "Kiryache32" Gryszyna. Esportowa formacja wzmocniła się w grze Fortnite, jednak fani zwrócili uwagę na wiek nowego członka - chłopak ma dopiero 15 lat.

Esport nie posiada ograniczeń wiekowych, ponieważ każdy kto się spisze w danej rozgrywce ma szansę na udział w turniejach. Po odniesieniu sukcesu przychodzą po nich nie tylko rozpoznawalność ale także nagrody finansowe. Nowy nabytek Virtus.pro w Fortnite - "Kiryache32" to jeden z młodszych graczy tej formacji.

- Jestem bardzo podekscytowany! Dołączyłem do Virtus.pro. Wreszcie mogę się skupić na swojej grze, żeby pokazać to co we mnie najlepsze - czytamy na Twitterze młodego gracza.

Virtus.pro chce inwestować w młode talenty

Pozyskanie tak młodego zawodnika, z jednej strony może dziwić, jednak jest to jedynie część planu na przyszłość ekipy Virtus.pro. Formacja, która niejednokrotnie odnosiła sukcesy na arenach międzynarodowych np. w CS:GO, chciałaby teraz znaleźć się w najlepszej dwudziestce ekip w Fortnite. Kiriłł "Kiryache32" Gryszyn jest jednym ze wzmocnień, które ma przyspieszyć awans do TOP 20.

- Kontynuujemy odkrywanie młodych talentów na scenie esportowej. Kiriłł mimo wieku zaprezentował już imponujące umiejętności. Naszym celem jest wkroczenie do światowego TOP 20, a może jeszcze dalej! - powiedział dyrektor generalny Virtus.pro, Sergiej Głamazda. 

15-letni gracz odniósł już w Fortnite pierwsze sukcesy i jak podaje VP, zarobił przy tym 69 tys. dolarów. Przed "Kiryache32" kolejny turniej, który zostanie rozegrany już w barwach nowej formacji. 17-19 kwietnia odbędzie się Fortnite Champion Series, w którym zwycięzcy mają do wygrania 70 tys. dolarów.  

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (10)
15-letni gracz zarobił już 69 tys. dolarów! Zaskakujący transfer
Zaloguj się
 • pies_z_cheshire

  Oceniono 4 razy 4

  Możemy się śmiać, ale tego nie zatrzymamy. Za jakiś czas to w ten branży będą milionowe zarobki. Popatrzcie na dzisiejszą młodzież: oni już nie pasjonują się fizycznym sportem na takim samym poziomie co wszystko ostatnie pokolenia. Są tacy, ale jest ich coraz mniej.

 • true_lysander

  Oceniono 1 raz 1

  Ja mimo wszystko idę na kardio. Co z tego, że ten chłopaczek zarobił 60 tys USD, ja wolę zachować zdrowie.

 • mary.shelley

  Oceniono 3 razy 1

  No i zasadnicza różnica: dzieciaki, które uprawiają sport, to zazwyczaj takie, o które rodzice dbają. Dzieciaki które uprawiają "esport" to takie którym rodzice dali tablet a potem komputer, żeby się ich pozbyć z pola widzenia...

 • mary.shelley

  Oceniono 1 raz 1

  Tylko po co to ubierać w sport? To jest granie na kompie, ruszasz co najwyżej palcami. Po co udawać że to coś czym nie jest?

 • ttwo

  0

  Ze sportem ma to tyle wspólnego co krzesło elektryczne z krzesłem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX