Sport.pl

Błyskawiczne starcie i spore kontrowersje. Wygrali w niecałe półtorej minuty [WIDEO]

Jeden z najkrótszych meczów w Overwatch? Mimo zasad, przez które gra przydziela zawodników, aby mecze były wyrównane, niektóre teamy potrafią zgrać się na tyle dobrze, że wygranie meczu w minutę i dwadzieścia sekund nie sprawia im trudności.

Zarejestrowana rywalizacja Overwatch w trybie 2CP, czyli dwa punkty do przejęcia, odbyła się na mapie Hanamura. W momencie gdy jeden team przejmie obydwa punkty, wygrywa grę. Efektywne i szybkie natarcie na drużynę przeciwnika daje szansę na wypracowanie sobie solidnej przewagi, jednak wygranie meczu w mniej niż półtorej minuty wymaga od teamu naprawdę dobrego zgrania. 

Overwatch i problem trybu, na który narzekają gracze

Tryb, w którym udało się tak szybko wygrać rywalizację, wzbudza wiele kontrowersji. Część graczy uważa, że 2CP powinno zostać zaktualizowane do trzech rund, ponieważ rozgrywka jest zbyt krótka i często o wygranej może przesądzić przypadek. Między innymi w starciu, które trwało mniej niż dwie minuty jeden z graczy przekonał się o tym na własnej skórze, po tym jak wrócił na respawn, aby się uleczyć, a w tym czasie drużyna przeciwna przejęła drugi punkt i tym samym wygrała rundę.

Plusem tego rodzaju rozgrywki w Overwatch jest fakt, że stanowi ona wyłącznie grę for fun. Tryb 2CP nie jest brany pod uwagę w żadnych rankingach, a jedynie cechuje się szybką rozgrywką. 

Więcej o: