Sport.pl

Liverpool zmierzy się z Manchesterem City. Obie ekipy wybrały przedstawicieli

Trent Alexander-Arnold przeniósł rywalizację z City na wirtualne boisko. Prawy obrońca Liverpoolu weźmie udział w meczu online z Ryanem Pessoą, który na co dzień reprezentuje City Esports, czyli esportowy team Manchesteru City. Reprezentant Anglii zagra z byłym mistrzem Europy w grę FIFA 20.

Esportowa rywalizacja może być odebrana jako swego rodzaju alternatywa przerwanej pandemią koronawirusa walki o najwyższe laury w sporcie tradycyjnym. Przed sezonem starcie między Liverpoolem a Manchesterem City było planowane jako jedna z najciekawszych walk o mistrzostwo ostatnich lat. Nikt się jednak nie spodziewał, że gracze Juergena Kloppa wypracują sobie tak znaczącą przewagę. Po wystawieniu składów mecz między dwoma drużynami odbędzie się w piątek o godzinie 18:0. Transmisję tego spotkania będzie można obejrzeć na platformie Twitch.

Liverpool kontra Manchester City i ich walka na każdej płaszczyźnie

W obecnym sezonie Liverpool z Manchesterem City walczył o zwycięstwo w Premier League, w FA Cup, w EFL Cup, Lidze Mistrzów i jak się teraz okazuje, będzie walczył także na wirtualnych boiskach. Jest to zdecydowanie inna ranga spotkania i odbędzie się ono w innych emocjach, jednak obaj zawodnicy prezentują się w esporcie bardzo dobrze, dlatego chcą zapewnić jak najlepsze widowisko. Mecz zaplanowano w systemie BO3, który polega na rywalizacji do dwóch zwycięstw. 

Zobacz wideo

Oprócz meczów jakie rozegrają ze sobą Trent-Alexander Arnold i Ryan Pessoa, przedstawiciel City Esports przygotował także szereg pytań, które zada 21-letniemu obrońcy. Profesjonalny gracz FIFA na swoim koncie Twitter udostępnił także wpis, pod którym swoje pytania do obu zawodników mogli zadać kibice. Spotkanie na swoim koncie Twitch transmitować będzie Ryan Possoa. 

Więcej o: