Esport walczy z koronawirusem. Kolejny turniej LoLa w Polsce! Pieniądze dla szpitala

League of Legends i kolejny turniej w Polsce, który reklamuje hasło #ZostańWDomu. Stowarzyszenie Polskiego Sportu postanowiło zorganizować turniejj League of Legend's online. Zyski z zawodów zostaną przekazane na pomoc dla Szpitala Zakaźnego w Tychach.

Esport w ostatnim czasie zyskuje w Polsce coraz większą popularność. Prezydent Andrzej Duda i Ministerstwo Cyfryzacji zorganizowało Grarantanna Cup i z podobną inicjatywą wyszedł prezes Stowarzyszenia Polskiego Sportu - Remigiusz Kula. Udział w turnieju, należało zgłosić się telefonicznie lub drogą mailową. Druga edycja zawodów organizowanych przez Stowarzyszenie Polskiego Sportu wystartuje w najbliższy weekend. Wpisowe na turniej wynosi 50 zł i to między innymi z tych przychodów, SPS planuje wspomóc Szpital Zakaźny w Tychach. Na zawody zgłosiły się 32 zespoły. Regulamin wydarzenia można znaleźć na stronie SPS.

League of Legends zachęca do rywalizacji ze swoich domów

Jest to kolejna tego typu inicjatywa, która ma pomóc w walce z koronawirusem. Po ostatnich obostrzeniach tego rodzaju inicjatywy są oblegane przez fanów esportowej rywalizacji. Organizatorzy nie wymagają profesjonalnych ekip, ma to być rozrywka dla osób, które szczególnie wielbią League of Legends.

Turniej wystartuje w piątek 3 kwietnia. Wtedy zaczną się mecze fazy grupowej. Wszystkie zespoły podzielono na grupy od A do H - w zależności od godzin, w jakich drużyny mogą rozegrać swoje spotkania. Rywalizacja grupowa zostanie rozegrana w systemie BO1 - każdy z każdym. 

Zobacz wideo

Następne dwa dni to faza pucharowa, która przeprowadzona zostanie w systemie BO3. W sobotę (tj. 4 kwietnia) zaplanowano spotkania 1/8 finału oraz ćwierćfinały. W niedzielę odbędą się mecze półfinałowe, mecz o 3. miejsce oraz finał turnieju. Stowarzyszenie Polskiego Sportu zachęca do śledzenia rozgrywek w League of Legends na koncie Twitch, gdzie przeprowadzona zostanie transmisja na żywo. W trakcie transmisji zaplanowana została zbiórka pieniędzy, z który wpływy trafią do Szpitala Zakaźnego w Tychach. Pierwsze mecze rozpoczną się w piątek o godzinie 15:00.E

Więcej o: