Zawodnik CS:GO grozi pozwaniem twórców gry. "Niedorzeczna kara"

Rywalizacja w CS:GO między Eliasem "Jamppim" Olkkonenem a Valve wciąż trwa. W ostatnim wywiadze, jaki przeprowadziła "Ila-Sanomat" z jego prawnikiem i tatą, adwokat profesjonalnego gracza wypowiedział się na temat sprawy sprzed kilku lat. Stare konto "Jamppiego" zostało zbanowane, ponieważ zawodnik sprzedał je innej osobie.

Fiński magazyn podał informację, w której prawnik profesjonalnego gracza odniósł się do zablokowania konta przez VAC. W październiku poprzedniego roku Valve poinformowało zawodnika, że dostał on permanentny zakaz uczestnictwa w turniejach - wszystko przez odsprzedanie konta swojemu znajomemu. Prawnik Eliasa "Jamppiego" Olkkonena uważa, że taki zakaz jest absurdalny ze względu na wiek gracza. "Jamppi" miał wtedy 14 lat.

Zobacz wideo Ilu ludzi oglądało esportowe mistrzostwa świata? Nie uwierzycie, tak samo jak Janikowski

CS:GO nałożyło karę na profesjonalnego gracza

Spór pojawił się w momencie, w którym "Jamppi" chciał wziąć udział w turniejach najwyższej rangi. Regulamin Steam jasno mówi, że ban nałożony przez VAC wyklucza możliwość zagrania w tego rodzaju zawodach. Hannu Kalkas, prawnik "Jamppiego", twierdzi że taka kara jest niedorzeczna.

Petri Olkkonen, tata zawodnika CS:GO, zgłosił się do Valve z prośbą o rozwiązanie sprawy w sztokholmskim sądzie arbitrażowym - jednak amerykański deweloper nie odpowiedział jeszcze na prośbę Fina. Ostrzega jednocześnie, że chciałby rozwiązać sprawę polubownie, jednak jeżeli Valve nie będzie chciało prowadzić negocjacji, to o sprawie rozstrzygnie sąd. Mężczyzna żąda zniesienia bana nałożonego na byłe konto swojego syna oraz rekompensaty za poniesione z tego powody straty.

Elias "Jamppi" Olkkonen nie może w tym czasie reprezentować swojego teamu na arenie międzynarodowej. 18-letni gracz był w składzie esportowch ekip takich jak SJ Gaming.