Sport.pl

Andrzej Duda organizuje turniej e-sportowy. Prezydent nagrał specjalny spot. 50 tys. złotych do wygrania

Prezydent Andrzej Duda oraz Ministerstwo Cyfryzacji włączają się w reklamowanie esportu. Specjalnie na czas pandemii koronawirusa, zorganizowano Grarantanna Cup, czyli cykl turniejów online najpopularniejszych gier, w których do wygrania są nagrody o łącznej wartości 50 tys. złotych! Udział w zawodach jest dobrowolny i nie ma określonych ograniczeń wiekowych.

Esport w ostatnim czasie przechodzi swój rozkwit, w turnieje online włącza się coraz więcej znanych sportowców. W Polsce cybersport rozwija także Ministerstwo Cyfryzacji oraz Prezydent RP - Andrzej Duda. Od 1 kwietnia, wystartuje seria turniejów online w gry League of Legends, Counter Strike: Global Offensive, Brawl Stars oraz FIFA 20. Prezydent RP za pośrednictwem mediów społecznościowych zaprosił uczniów ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych do startu w Grarantanna Cup. A do zaproszenia dołączył następujący spot:

Prezydent Andrzej Duda aby trafić do większego grona młodych osób, postanowił założyć konto na platformie TikTok, która służy do publikacji krótkich, kilkunastosekundowych filmików. W pierwszym opublikowanym na swoim koncie wideo, Prezydent RP zachęca uczniów do wzięcia udziału w Grarantanna Cup. 

Turniej Grarantanna Cup - w jakiej formie zaplanowano nową serię zawodów?

Start turnieju został zaplanowany na 1 kwietnia. Dla młodych osób chcących spróbować swoich sił w rozgrywkach zorganizowano różne wersje zawodów. W CS:GO utworzono rywalizację 1vs1 oraz 5vs5. Podobnie rozpisano rozgrywki League of Legends. Brawl Stars oraz FIFA 20 pozostały bez zmian i rozgrywka odbędzie się w tradycyjnej formie, jak przewiduje gra. 

- To przedsięwzięcie adresowane jest do wszystkich przedstawicieli szkół. Będzie to swego rodzaju liga, w której będziemy rywalizować w esporcie. W esporcie, w którym jesteśmy jednymi z najlepszych na świecie. W związku z tym, możemy to przede wszystkim sobie udowodnić. Zapisujcie się na Grarantanna Cup i grajcie - zachęca do wzięcia udziału w turnieju Minister Cyfryzacji, Marek Zagórski. 

Terminarz oraz osoby, które wezmą udział w turniejach

Gracze będą mieli swobodę w wyborze rozgrywek, w których będą chcieli wziąć udział. Szczególnie w odniesieniu do gier takich jak CS:GO oraz LoL. Pierwsza rywalizacja indywidualna właśnie w Counter Strike'a wystartuje jutro, 1 kwietnia. Zapisy na turnieje odbywają się na stronie ESL Play. Opisany jest tam także dokładny terminarz z datą startu i platformą, na której można dołączyć do rywalizacji. Dodatkowo na stronie ESL Play wymieniono nagrody, jakie otrzymają pierwsze trzy miejsca w każdej kategorii.

W puli nagród znajdują się fotele gamingowe, monitory, myszki, smartfony czy słuchawki. Łącznie nagrody przygotowane na Grarantanna Cup mają równowartość 50 tys. złotych. Dla niektórych dodatkowym atutem startu w turnieju może być rywalizacja ze znanymi influencerami czy profesjonalnymi graczami. W esportowych zmaganiach udział wezmą Kinga Kujawska, Maciej "Morgen" Żuchowski, Paweł "Saju" Pawelczak, Damian "Nervarien" Ziaja, Jakub "Kubon" Turewicz, Piotr "Izak" Skowyrski oraz Jarosław "pasha" Jarząbkowski. 

Więcej o:
Komentarze (104)
Andrzej Duda organizuje turniej e-sportowy. Prezydent nagrał specjalny spot. 50 tys. złotych do wygrania
Zaloguj się
 • ps11111ps

  Oceniono 33 razy 23

  Du*o! Zarejestruj się na PornHubie!
  Wiesz ilu tam jest potencjalnych wyborców???
  To ludzie lubiący patrzeć jak jedny dy**ją drugich. To naturalny elektorat PiSu, ktory dy*a suwerena tak sprawnie jak mało kto. A suweren nawet nie ma świadomości, że jest dy**ny i mysli ze te 500zl to dostaje za nic

 • pissucks

  Oceniono 21 razy 15

  Ja najpierw myślałem, że to mem ale LUDZIE, to prawda! Ja pana Andrzeja rozumiem, narty się skończyły, wszystkie piskownice zamknięte ....

 • starsza10

  Oceniono 10 razy 10

  Facet, może byś raczej zafundował każdemu maseczkę na pójście do sklepu, zamiast tej nagrody. Wyraźnie brakuje wrażliwości, że o rozumie i charakterze nie wspomnę.

 • jerz1444

  Oceniono 10 razy 10

  Andrze jDuda Na TikToku, znaczy się Adrian riki tiki z leśnym ruchadłem ? Taki rodzaj sportu ?

 • ltte

  Oceniono 10 razy 8

  Który to Duda? Ten z prawej, czy w środku?

 • jack_black_75

  Oceniono 10 razy 8

  Ktoś mu naprawdę bardzo źle doradził. To nie czas na takie zabawy.

 • hakamakato

  Oceniono 8 razy 8

  Dobrze, że udział jest dobrowolny, a nie obowiązkowy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX