LoL. Gracz zawieszony na dwa lata! 400 tys. dolarów kary dla jego byłej drużyny

LoL Pro League wydała oficjalne oświadczenie, w którym informuje o ukaraniu ekipy Rogue Warriors oraz ich byłego zawodnika. LPL w swojej decyzji kierowało się oszustwami, jakich dopuścił się Wang "WeiYan" Xiang. Zawodnik został wyrzucony z drużyny oraz zawieszony przez organizację za czerpanie korzyści finansowych przez ustawianie meczów.

Profesjonalny gracz League of Legends ustawiał mecze, za które dostawał pieniądze. Były jungler ekipy Rogue Warriors dogadywał się z innymi graczami i specjalnie przegrywał rywalizację w profesjonalnej lidze. Liga zawiesiła "WeiYana" na dwa lata, a na ekipę Rogue Warriors nałożyła karę finansową w wysokości 3 milionów juanów (ponad 420 tys. dolarów).

Zobacz wideo

League of Legends Pro League wydaje oficjalne oświadczenie w sprawie "WeiYana"

Dokładnie 27 marca na kontach społecznościowych LPL pojawiło się pismo w sprawie gracza oraz jego byłej drużyny. W oświadczeniu czytamy, że Wang "WeiYan" Xiang nie może uczestniczyć w profesjonalnych rozgrywkach do 27 marca 2022 roku.  

Mimo wyrzucenia junglera po tym, jak na jaw wyszły jego oszustwa finansowe, LPL ukarało także jego drużynę za brak kontroli nad swoim zawodnikiem. Pod oświadczeniem zamieszczono dodatkową informację z uzasadnieniem ukarania nie tylko zawodnika, ale także Rogue Warriors.

"Dla wyjaśnienia, to nie RW zgłosiło swojego zawodnika. RW poinformowało Komitet Dyscyplinarny LPL, że ich gracz został zgłoszony. Ponadto, do obowiązków każdego zespołu klubowego należy zapewnienie, że jego zawodnicy i personel przestrzegają zasad. RW zawiódł pod tym względem." - uzasadniono karę finansową dla Rogue Warriors.

Chińczyk swoje oszustwa tłumaczył problemami finansowymi. Zawodnik powiedział, że swoje oszczędności przegrał w karty. Zawodnik podtrzymuje natomiast, że nie złamał żadnego punktu regulaminu, który mógłby zagrozić integralności jego meczów LPL.

Więcej o: