Ekstraklasa zorganizowała turniej FIFA 20. Zagrać może każdy, kto posiada konsolę

Ekstraklasa zorganizowała turniej dla fanów piłki nożnej. Aby wystartować w rozgrywkach zaplanowanych przez PKO Ekstraklasę, należy posiadać konsolę PlayStation 4 lub Xbox One. Turniej odbędzie się w dniach 27-29 marca.

Po ostatnim meczu online między Wisłą Kraków i Legią Warszawa, Ekstraklasa w ramach akcji #ZostańWDomu postanowiła zorganizować turniej dla kibiców. Warunkiem koniecznym jest posiadanie gry FIFA 20 na platformie PlayStation 4 oraz Xbox One. Na trzy dni zaplanowano szereg spotkań, które wystartują każdego dnia o godzinie 18:00. W esportowych zmaganiach wezmą udział także piłkarze Ekstraklasy, jednak nie podano jeszcze konkretnych nazwisk. 

PKO Ekstraklasa ogłosiła terminy zapisów oraz zasady i warunki startu

Pierwsze spotkania zostaną rozegrane w piątek, rejestracja na turnieje odbywa się na stronie ekstraklasagames.org. W zawodach nie określono minimalnego wieku, dlatego wystartować może każdy, jednak ustalono szereg innych zasad mających uporządkować i usprawnić grę. Przede wszystkim mecze będą się odbywać w Fifa Ultimate Team, dlatego zawodnicy startujący w turnieju muszą posiadać skład, w którym znajdują się tylko piłkarze polskiej Ekstraklasy. W początkowych rundach mecze rozgrywane są do pierwszego zwycięstwa, w fazie ćwierćfinałowej już od dwóch zwycięstw. 

Na każdy z trzech dni zaplanowano osobne drabinki, które wyłonią sześciu zwycięzców na dwóch konsolach. Dla wygranych przewidziano nagrody w postaci oficjalnych piłek PKO Ekstraklasy - Adidas Unifornia - oraz nagrody gamingowe od MediaExpert.

Zobacz wideo Kilka klubów ekstraklasy nie będzie chciało grać? Prezes Lecha: Nie wyobrażam sobie tego

Zapisy na turniej FIFA 20 ruszyły we wtorek o godzinie 10:00. W pierwszym dniu chętnych było już ponad 500 użytkowników. Rejestracja odbywa się na stronie ekstraklasagames.org.