ESL Pro League pozna pierwszych liderów kwalifikacji. Decydujące zmagania w CS:GO

Przed ESL Pro League decydujący dzień, w którym poznamy pierwsze ekipy awansujące do następnego etapu turnieju. Po ostatniej kolejce w grupach A i B, drużyny posiadają niemal identyczny bilans wygranych i przegranych. O promocję do następnej fazy rozgrywek, dwanaście drużyn powalczy we wtorek, 24 marca.

O poprzednich zmaganiach ESL Pro League w grupach A i B informowaliśmy na początku tygodnia. W poniedziałek dokończono rozpoczętą w weekend batalię o awans do następnego etapu turnieju. Mówiono o napiętej sytuacji w grupie A, jednak w drugiej grupie kwalifikacji, o awansie również zdecyduje ostatnia kolejka. BIG, forZe, Na'Vi oraz North z bilansem dwóch zwycięstw i dwóch porażek spróbują zbliżyć się do prowadzących w tabeli Fnatic. 

Zobacz wideo Czy esport powinien być na igrzyskach? Damian Janikowski ma swoje zdanie

ESL Pro League: grupa B bez widocznego faworyta

Jako pierwsze, o godzinie 14:00 zmierzyły się ze sobą ekipy Fnatic oraz forZe. Rosyjska piątka po sobotniej przegranej z Natus Vincere zdecydowanie potrzebowała zwycięstwa. Fnatic natomiast po dwóch wygranych z rzędu chciało podtrzymać passę. Spotkanie rozstrzygnięto po trzech mapach, a dla Szwedów szczęśliwsze okazały się Nuke oraz Dust 2. Wygrana z forZe zapewniła Fnatic prowadzenie w tabeli grupy B z trzema wygranymi i jedną porażką na koncie.

Do drugiego starcia w CS:GO przygotowali się North oraz BIG. Dla Norwegów, którzy potrzebowali zwycięstwa było to szczególnie istotne spotkanie. North potrzebowało zwycięstwa, jeżeli chciało się liczyć na awans. Z lepszym bilansem do rywalizacji podchodziła niemiecka ekipa BIG, jednak to North narzuciło swoje warunki i wygrało obie mapy (16:11 oraz 22:20).

Na zakończenie dnia przygotowała się drużyna, która dopiero w poprzedniej kolejce zaliczyła pierwsze zwycięstwo w 11. sezonie ESL Pro League. Było to spotkanie ekip zamykających grupę B, a przegrana oznaczała praktyczne zakończenie przygody z EPL-em. Gracze potrzebowali trzech map do wyłonienia zwycięzcy. Finalnie Natus Vincere wygrało z Complexity Gaming (2:1) i wróciło do walki o awans. 

ESL Pro League grupy A i B oraz decydująca kolejka

Ostateczne ułożenie tabeli w grupach A i B poznamy już dzisiaj w nocy. We wtorek (tj. 24 marca) zaplanowano ostatnią kolejkę obu grup. Zmieniono jednak godziny rozgrywania spotkań. Na którą zaplanowano ostatnie zmagania grup A i B w ESL Pro League?

Grupa A:

  • 22:00 Australis - Team Vitality
  • 22:00 Ninjas in Pyjamas - ENCE
  • 22:00 GODSENT - Team Spirit

Grupa B:

  • 18:00 Natus Vincere - Fnatic
  • 18:00 BIG - forZe
  • 18:00 North - Complexity Gaming