Sport.pl

Polska odpadła z eEuro 2020. Do awansu zabrakło dwóch punktów

Esport. Reprezentacja Polski nie pojedzie na UEFA eEURO 2020. Polakom zabrakło dwóch punktów do miejsca promującego do następnej fazy turnieju. Michał "Misiek_LFC" Petrus, Jan "Jancio" Wójcik, Kasjan "Kasy" Bojarowski i Bartłomiej "Ronbalto" Bałdyś zajęli przedostatnie miejsce w grupie E.

Euro 2020 zostało oficjalnie przełożone, jednak esport kontynuuje swoje rozgrywki. W poniedziałek, 23 marca, Polska odpadła z wirtualnej wersji mistrzostw Europy. Reprezentacja po trzech wygranych, jednym remisie i czterech porażkach zdobyli 10 punktów. Gorsi od naszych rodaków byli jedynie Islandczycy, którzy przegrali wszystkie rozegrane spotkania.

Zobacz wideo Ilu ludzi oglądało esportowe mistrzostwa świata? Nie uwierzycie, tak samo jak Janikowski

Esportowe UEFA EURO 2020 nie dla Polski

O awans do wirtualnego Euro 2020 biało-czerwoni rozpoczęli walkę dwa tygodnie temu. Po pierwszym etapie Polacy zajęli 4. miejsce w grupie (bilans: 1-1-2). Mimo lepszej dyspozycji we wczorajszych spotkaniach, polskim graczom PES-a 2020 nie udało się przejść do następnej fazy rozgrywek. Reprezentacji Polski nie pomogły dwie wygrane z Islandią (5:1) oraz Rosją (5:2). Do tych ostatnich zabrakło w grupie dwóch punktów. 

Udział Polski w eportowej wersji mistrzostw Europy wykluczyły pierwsze dwa mecze z najsilniejszymi drużynami w grupie. Polacy najpierw przegrali z Austrią 4:5 oraz z Izraelem aż 0:7. Zmagania w grupie E wygrała drużyna narodowa Izraelu, która punkty straciła tylko w jednym, zremisowanym z wiceliderem meczu 2:2. Drugie miejsce zajęła reprezentacja Austrii, a ostatnią drużyną, która awansowała do dalszego etapu UEFA eEURO 2020 to Rosja. 

Więcej o:
Komentarze (8)
Polska odpadła z eEuro 2020. Do awansu zabrakło dwóch punktów
Zaloguj się
 • 0zatkaokakao0

  Oceniono 4 razy 4

  PO CO PISZECIE O TYM NA TEJ STRONIE??

  Załóżcie stronę esport.pl i tam piszcie, TU LUDZIE CHCĄ CZYTAĆ O PRAWDZIWYCH SPORTOWCACH!!!

 • zebrzec

  Oceniono 2 razy 2

  Nie zasnę...

 • mer-llink

  Oceniono 1 raz 1

  Niedawno czytałam wielkie teksty, że podobno w e-sporcie My jesteśmy potęgą i basta!!!!
  A tu się okazało, że jesteśmy jak zwykle: potengom.

 • antyk63

  Oceniono 1 raz 1

  Esport? WTF? OMG... LOL

 • silvermane

  Oceniono 1 raz -1

  Drużyna IZRAELU? A jeszcze pewnie rywalizowali z Austriu i Rosju?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX