CS:GO z nowym rekordem! Magiczna bariera przekroczona

Counter Strike: Global Offensive z nowym rekordem graczy. Drugi raz w tym miesiącu twórcy gry CS:GO zanotowali na Steamie nowy ustanowiony przez siebie rekord jednocześnie grających użytkowników. Przekroczono barierę miliona graczy.

CS:GO po raz drugi w tym miesiącu przełamało barierę miliona osób jednocześnie grających w produkcję Valve. Pierwszy rekord zaliczono 14 marca, kiedy m.in. na oficjalnym koncie gry na Twitterze w dość skromny sposób podziękowano użytkownikom za ustanowienie rekordu. 

Następne dni okazały się decydujące dla esportowych zmagań w Counter Strike'a. Tydzień później FPS przebił swój marcowy rekord. Aplikacja Steam 22 marca odnotowała 1,1 miliona graczy - dokładnie 1 102 067 użytkowników jednocześnie grających w CS'a. Dla porównania drugą grą w tym zestawieniu była Dota 2, w którą grało 717 882 użytkowników. 

Rekord CS:GO jeszcze nie rekordem na Steam

Choć liczba bezwarunkowo robi wrażenie, nie jest to rekord wśród wszystkich gier dostępnych na platformie Steam. W styczniu 2018 roku zarejestrowano 3 206 027 osób grających Playerunknown's Battlegrounds. Druga we wspomnianym zestawieniu, Dota 2 - w 2016 roku zaliczyła ponad 1,2 miliona obecnych graczy.