Hiszpańskie kluby grają w FIFA 20! Barcelona jako jedyna dostała zakaz

W sobotę rozpoczął się turniej charytatywny w grze FIFA 20, w którym biorą udział piłkarze poszczególnych klubów hiszpańskiej La Ligi. Nie wystąpili w nim piłkarze FC Barcelony, ze względu na ich sponsora - twórcę gry Pro Evolution Soccer, który zabronił im udziału w evencie.

We wszystkich klubach La Liga odbyły się eliminacje, dzięki którym wybrano zawodników, którzy będą reprezentować swoje drużyny w turnieju. Z tego powodu o zwycięstwo rywalizują m.in. Marco Asensio z Realu Madryt czy Marcos Llorente z Atletico Madryt. Dla wyrównania szans, noty wszystkich zawodników ustalono na 85.

Zobacz wideo Marcin Gortat o sytuacji na Florydzie: Jest kompletnie inaczej niż przed potężnym huraganem

W sobotę zawodnicy rywalizowali w 1/8 finału. Real Madryt, reprezentowany przez Marco Asensio, wygrał 2:0 z Granadą (Jose Antonio Martinez), a Villareal (Manu Morlanes) pokonał po emocjonującym meczu 4:2 Valencię (Carlos Soler). W niedzielę zostaną rozegrane mecze 1/4 finału, półfinały i finał.

Sergi Roberto z Barcelony otrzymał zakaz udziału w turnieju

W turniej miał wziąć udział Sergi Roberto, reprezentujący FC Barcelonę. W ostatniej chwili jednak jego występ został zablokowany. Jak ustalono, sponsor "Dumy Katalonii", firma Konami, producent gry Pro Evolution Soccer, zakazała gry Hiszpanowi, aby nie brał udziału w turnieju, organizowanym przez konkurencyjną firmę.

Więcej o: