Niespodzianki w ESL Pro League. Esportowi faworyci CS:GO przegrywają drugie starcie

ESL Pro League zaskoczyła fanów CS:GO. W grupie B niespodziewanie zwyciężyły ekipy forZe oraz BIG, które nie były faworytami. Jeszcze większe zaskoczenie sprawia fakt zamykania tabeli przez liderów rankingu HLTV, drużynę Nates Vincere.

Dwie startujące w czwartkowej rywalizacji ekipy z grupy B miały pozytywny, lecz trudny początek. Rosyjska piątki - forZe, dopiero po trzeciej mapie zwyciężyła z Complexity Gaming 2:1. Podobnie wyglądało starcie Fnatic z ekipą BIG. Szwedzi przegrali trzecią mapę Mirage 12:16, przez co BIG wyszło z całej rywalizacji zwycięsko (2:1). 

Zobacz wideo >>Ilu ludzi oglądało esportowe mistrzostwa świata? Nie uwierzycie, tak samo jak Janikowski>>

ESL zaskoczyło liderów rankingu

Do wczorajszego pojedynku BIG podchodziło z zapasem wygranej. Przed niemiecką formacją stało trudne zadanie, ponieważ drużyna mierzyła się ze zwycięzcą Intel Extreme Masters w Katowicach - ukraińskim Natus Vincere. Jednak gracze Tobiasa "tow b" Herberholda (trener ekipy BIG) podołali wyzwaniu i wygrali także drugie starcie, tym razem jednak z dużo trudniejszym przeciwnikiem (2:0). Tym samym BIG objęło prowadzenie w grupie B z dwoma wygranymi na koncie. Oleksander "s1mple" Kostyliev skomentował to spotkanie jednym słowem - "uninstall".

Rosyjska piątka pokonała północ

Do rywalizacji podchodziły dwie drużyny, które wygrały swoje pierwsze spotkania. Dodatkowo North pokonało w pierwszej rundzie Na'Vi, przez co gracze z Danii byli faworytami tego starcia. Na drodze stanęła im ekipa forZe, która na mapie Train pokonała Duńczyków 16:10. North od początku mierzyło się z problemami, co wykorzystywała rosyjska piątka. Po pierwszej części rywalizacji gracze przenieśli się na mapę Nuke, na której North nie pomógł Nicklas "gade" Gade. Przez to gracze ze Skandynawii przegrali 12:16. 

ESL Pro League - grupa B po dwóch dniach zmagań

Od dna odbiła się ekipa Fnatic, która po pierwszym dniu zamykała rywalizację w grupie B. Szwedzi wygrali 2:0 z Complexity Gaming. Do następnych starć w CS:GO grupy B dojdzie 21 marca - o godzinie 14:00 wystartuje BIG, które zmierzy się z Complexity Gaming, Na'Vi powalczy o pierwszą wygraną z forZe o 18:00, a na koniec dnia, o godzinie 22:00 - Fnatic podejmie North.