Immortals sprzedaje drużynę z Overwatch League za gigantyczną kwotę

Spore przejęcie w esporcie. Organizacja Immortals sprzedała drużynę Houston Outlaws wraz ze slotem ligowym w Overwatch League.
Zobacz wideo

Immortals jest jedną z najbardziej znanych drużyn esportowych na świecie. W swoich szeregach zrzeszają wiele drużyn sportów elektronicznych pod różnymi nazwami. Jednak zapewne mało kto spodziewał się, że byli właścicielami dwóch drużyn w ramach Overwatch League, Los Angeles Valiant oraz Houston Outlaws. 

Immortals pozyskało Houston Outlaws niespełna dwa miesiące temu gdy dokonano zakupu spółki zarządzającej drużyną z Houston, Infinite Esports & Entertainment. Doszło tym samym do konfliktu interesów, którego zabraniają włodarze ligi Overwatch. Każda organizacja może być właścicielem tylko jednej drużyny w ramach ligi, a co za tym idzie Immortals musiało znaleźć sposób na rozwiązanie tego problemu.

Po kilku miesiącach Houston Outlaws wejdzie w posiadanie firmy z branży nieruchomości, której kontrakt opiewa według źródeł na około 40 milionów dolarów. Do Immortals trafi jednakże 30 milionów dolarów w gotówce, natomiast pozostałe 10 jest opłatą za slot w lidze. 

Sprzedaż Houston Outlaws jest z pewnością jednym z największych transferów drużyn w esporcie. Jak widać Overwatch League jest kurą znoszącą złote jajka nie tylko samym włodarzom ligi, ale również i potencjalnym właścicielom drużyn.