Kyle "Bugha" Giersdorf mistrzem świata w Fortnite. Szesnastolatek został milionerem. Grali też Polacy

Szesnastoletni Kyle "Bugha" Giersdorf zwyciężył w rozgrywanych w Nowym Jorku mistrzostwach świata w grze Fortnite. Za zwycięstwo amerykański nastolatek otrzymał aż 3 miliony dolarów. Niestety uczestniczący w turnieju Polacy uplasowali się bardzo odległych miejscach.

W niedzielę na nowojorskim stadionie Arthur Ashe Stadium, czyli centralnej arenie tenisowego US Open, rozegrano finał pierwszych mistrzostw świata w grze Fortnite (Fortnite World Cup 2019). W trybie solo bezkonkurencyjny okazał się szesnastoletni Kyle "Bugha" Giersdorf, który zdobył 59 punktów i wyprzedził wicemistrza - Harrisona "Psalma" Changa - aż o 26 "oczek". Za zwycięstwo w mistrzostwach świata nastoletni zawodnik otrzymał 3 miliony dolarów (blisko 11,5 miliona złotych). Łącznie w puli esportowego turnieju znalazło się 30 milionów dolarów.

"Bugha" zwycięzcą Fortnite World Cup 2019. Nastolatek zgarnął 3 miliony dolarów

W finale trybu solo uczestniczyło 100 graczy, którzy wcześniej przebrnęli przez trwającą kilka tygodni fazę eliminacyjną. Wśród nich znalazło się trzech Polaków: Maciej "teeq" Radzio (43. miejsce), Jarosław "JarkoS" Kaleta (52 miejsce.) oraz Łukasz "Luki" Król (82. miejsce). Każdy z nich zainkasował po 50 tysięcy dolarów.

W rywalizacji duetów zwyciężyła para David "Aqua" W. - Emil "Nyhrox" Pedersen. Z kolei w trybie kreatywnym triumfował zespół Fish Fam.

Fortnite Battle Royale to wieloosobowa gra wideo wydana w 2017 roku przez studio Epic Games. Według danych z marca 2019 r. rywalizuje w niej ok. 250 milionów graczy.