Polski zawodnik debiutuje w 2 fazie rozgrywek Overwatch League

W nocy z czwartku na piątek rozpoczęła się 2 faza rozgrywek drugiego sezonu Overwatch League. Dla fanów szczególnie ważną informacją jest debiut polskiego zawodnika, który pokazał się z bardzo dobrej strony.

Karol “danye” Szcześniak jest zawodnikiem drużyny Paris Eternal. Zakontraktowany jeszcze w zeszłym roku nie miał okazji zagrać ani jednego meczu w pierwszej fazie rozgrywek tegorocznego sezonu. Wiązało się to z faktem, że jest rezerwowym w drużynie, w której musi walczyć o miejsce w pierwszym składzie z rosjaninem Shadowburnem oraz krajanem paryskiej drużyny, Soon’em. Problemem była też forma drużyny w pierwszym etapie, która mimo bardzo dobrego startu uplasowała się poza fazą play-off, czego efektem była zmiana trenera głównego zespołu.

Danye, który otrzymał dosłownie 10 minut w czwartkowym meczu rozegranym w okolicach 7 nad ranem udowodnił, że znalazł się na najwyższym szczeblu kariery nie bez powodu. Na mapie Paryż Karol zagrał Farą, Bastionem oraz bohaterem wsparcia Brigitte, która dzięki swoim umiejętnościom bardzo dobrze sprawuje się w rękach typowego DPSa. Efektem było 35 eliminacji plasując go na 10 pozycji najbardziej skutecznych zawodników ligi, wyprzedzając pod względem średniej liczby zadanych obrażeń obu wspomnianych wyżej kolegów z drużyny.

Następny mecz Paris Eternal już w najbliższą niedzielę o 2:15 w nocy gdzie zmierzy się z kolejną chińską drużyną Chengdu Hunters.  

Więcej o: