BLAST.tv Paris Major 2023 - ostatni Major w historii CS:GO - podsumowanie polskiej transmisji

Cykl największych turniejów w Counter-Strike'u, które organizowane są od 2013 roku, wróci już dopiero po premierze Counter-Strike 2. Dlatego w Paryżu nie zabrakło emocji i to nie tylko związanych z samą rywalizacją, ale też ogromnym sentymentem ogromnej społeczności związanej z tytułem. Wypuszczono specjalny spot wspominkowy z wypowiedziami wieloletnich weteranów sceny CS:GO, a przed własną publicznością zakończenie kariery ogłosiła prawdziwa legenda Counter-Strike'a, Kenny "kennyS" Schrub. Polska transmisja przyciągnęła liczne grono widzów przed ekrany monitorów - w kluczowym meczu 9INE vs FaZe peak wynosił 120 891 osób.

Polscy kibice mogą czuć się usatysfakcjonowani - w BLAST.tv Paris Major 2023 wzięła udział rekordowa liczba polskich graczy - we wszystkich fazach mieliśmy aż 12. Wiele radości i emocji dostarczył polski skład 9INE, który niestety odpadł w Fazie Legend. Dla polskich kibiców był to jednak ważny moment, bo od czasów złotej piątki w turnieju Major nie grała żadna polska drużyna.

Ostatecznie trofeum podniosło Vitality, co uradowało publiczność gospodarzy ze względu na obecność dwóch Francuzów w składzie drużyny i sam fakt, że ta esportowa marka narodziła się właśnie na francuskiej ziemi. Zgodnie ze swoją dewizą "V is for Victory", Vitality szło pewnie po triumf. W fazie legend drużyna nie poniosła żadnej porażki, a w play-offach nie straciła choćby jednej mapy. Finał z GamerLegion był meczem względnie jednostronnym i jasno udowodnił, kto zasłużył na puchar. Szybka wygrana 2:0 nie pozostawiła żadnych złudzeń.

Polscy kibice nie mieli powodów do radości po decydującym spotkaniu, gdyż w GamerLegion gra Kamil "siuhy" Szkaradek. Mimo wszystko był to znakomity turniej dla Polaka i jego składu. Jako czarny koń przeszli całą drogę aż do głównego finału. Poza "siuhym" w fazie mistrzów pojawiło się jeszcze dwóch Polaków - trener Jakub "kuben" Gurczyński, który odpadł ze swoim Apeks w półfinale, oraz Szymon "kRaSnaL" Mrozek - jego Monte w ćwierćfinale wyeliminował właśnie GamerLegion.

Za zwycięstwo na paryskim Majorze Vitality zgarnęło 500 tysięcy dolarów oraz gwarantowane miejsca na IEM Kolonia 2023 i BLAST Premier World Final 2023. Będą to jedne z ostatnich dużych imprez związanych z CS:GO, zanim cała esportowa scena skupi się w zupełności na Counter-Strike 2. MVP Majora wybrano Mathieu "ZywOo" Herbauta - złote dziecko francuskiego CS’a. Gwiazda Vitality nie zdejmowała nogi z pedału gazu, utrzymując świetną formę indywidualną od początku turnieju aż po sam jego koniec.

Transmisja ostatniego Majora w CS:GO cieszyła się dużą popularnością, co można było zaobserwować również po polskich kanałach. W szczytowym momencie finał między Vitality a GamerLegion na kanale Piotra "izaka" Skowyrskiego oglądały ponad 72 tysiące osób. To świetny rezultat, a warto przypomnieć, że w fazie legend był on jeszcze lepszy, gdyż na spotkaniach polskiego 9INE potrafiło przesiadywać ponad 120 tysięcy widzów równocześnie. W przeciągu czterech dni fazy mistrzów na kanale pojawiło się ponad 356 tysięcy unikalnych widzów, a wszystko przełożyło się na 1,76 miliona wyświetleń na żywo. Za realizację polskiej transmisji BLAST.tv Paris Major 2023 odpowiadał zespół GX Studio z GAM3RS_X, który we wcześniejszych latach pracował również przy PGL Major Antwerpia 2022 czy PGL Major Sztokholm 2021. Pełne statystyki oglądalności polskiej transmisji dowodzą, że kibice esportowi doceniają rodaków grających na ważnych turniejach.

BLAST.tv Paris Major 2023 materiał promocyjnyBLAST.tv Paris Major 2023 materiał promocyjny BLAST.tv Paris Major 2023 materiał promocyjny

Wspominając o statystykach polskiej transmisji warto docenić oprócz ekipy realizatorskiej GX Studio obsadę komentatorów i analityków, którzy byli obecni podczas tegorocznego turnieju. W studio oprócz Piotra ‘izaka’ Skowyrskiego oraz debiutującego w roli esportowego komentatora Piotra Dumanowskiego zasiedli także Radek "Mad1" Florkowski, Łukasz "Hermes" Pożyczek, Jakub "Swelder" Grzegorski,, Michał "MostoW" Mostowiec, Olaf "Szeregowy" Ostrowski, Sebastian "Divox" Mazek, Mikołaj "URF" Palimąka, Sławomir ‘Troglodyta’ Bąk, Szczepan ‘Cherry’ Wałęga, Kuba "KubiK" Kubiak, Janusz "Snax" Pogorzelski, Michalina "Młoda" Chudzińska, Dennis "Grashog" Hristov, Kacper "darko" Ściera oraz Dominik ‘Gruby’ Świderski.

BLAST.tv Paris Major 2023 materiał promocyjnyBLAST.tv Paris Major 2023 materiał promocyjny BLAST.tv Paris Major 2023 materiał promocyjny

Partnerami polskiej transmisji BLAST.tv Major Paris 2023 byli logitech G, LV Bet, WK Dzik, adidas, BLIK, Antybaton, Pringles oraz KFC. Patronat medialny polskiej transmisji objął serwis Sport.pl z grupy Agora.