Zrobili serial o największych twardzielach. A tam pot i łzy

Twórcy tego serialu skłonili jednego z najpotężniejszych polskich sportowców, by pokazał przed kamerami swoją prawdziwą twarz. Wojownik, który znokautował w octagonie 12 przeciwników, otworzył się na tyle, że na ekranie nie zabrakło łez.

Polska ma niewielu sportowców, którzy budzą respekt na całym świecie. Szczególnie wśród sportów walki, gdzie konkurencja ma charakter bardzo osobisty i jest wyjątkowo zacięta. Wśród mistrzów MMA wyróżnia się jedno nazwisko. Michał Materla jest legendą, którą szanują na całym świecie. Od lat dostarcza widowni pojedynki pełne skrajnych emocji. Niesamowity charakter, niezłomność, skuteczna walka z przeciwnościami zagwarantowały mu nie tylko przydomek "Bijącego Serca KSW’. Wybitna postać w świecie sportów walki doczekała się wielkiego uhonorowania swoich dokonań. Viaplay, jedna z najbardziej uznanych platform VOD na świecie, wyprodukowała bowiem dokument poświęcony Polakowi.

Materla szczerze o tym, ile razy chciał zakończyć karierę. Oglądaj "Lionheath"

"Materla. Lionheart" to coś więcej niż tylko cykl rozmów i przebitek z najważniejszych walk. To bezkompromisowe, zrealizowane z rozmachem godnym nordyckiego giganta dzieło, które zabiera nas w znacznie bardziej odległą podróż. Bez cenzury, ściemy i retuszu poznajemy prawdziwą twarz specjalisty od nokautów. Materla mówi szczerze o tym, co go motywowało, ile razy chciał się poddać, co słyszał od innych, gdy wmawiali mu, że czas zakończyć karierę. Pojawienie się tego dokumentu na platformie Viaplay nie jest przypadkowe, bo gale KSW dostępne są w ofercie serwisu już od ponad roku.

Polak ma z czego być dumnym. Ma na koncie tytuł mistrza w swojej kategorii wagowej, który utrzymał przez trzy lata. W octagonie walczy od 20 lat, stoczył już 40 pojedynków. 25 razy wygrał przed czasem, 12 razy nokautował przeciwników. W samym tylko KSW zwyciężał 21 razy. Wielokrotnie w imponującym, efektywnym stylu, który pokazuje jego niesamowitą wolę walki i nieustępliwość.

Materiał promocyjny

Viaplay z nową propozycją dla fanów sportów walki

"Materla. Lionheart" to portret mistrza, ale i wyjątkowego człowieka, który sam o sobie mówi, że może mu zabraknąć techniki lub kondycji, ale nigdy charakteru. Mamy nadzieję, że ta produkcja będzie dla naszych widzów świetnym uzupełnieniem czerwcowej oferty Viaplay, podczas której będą mogli także pasjonować się pojedynkiem Materli w oktagonie na Stadionie Narodowym – mówi Barbara Wiśniewska-Grzesiak, Executive Producer Non-scripted Content, Viaplay Group.

Wyjątkowa produkcja to dzieło studia filmowego MAVision. Za projekt odpowiada głównie jego pomysłodawca, który jest jednocześnie producentem i współreżyserem – to Marcin Majerski. Scenarzystą i współreżyserem jest Paweł Domański, który w swoim dorobku ma m.in. "Milczące pokolenie"(dokumenty o powojennych losach żołnierzy Armii Krajowej i podziemia niepodległościowego) i "Obrońcy" (również poświęcony tematyce wojennej).

Twórcy nie kryją zadowolenia z rezultatów "Materla. Lionheart". Na ekranie widać prawdę, czyli pot i łzy. W "Lionheart" opowiadamy, jak było bez żadnych ogródek – o tytanicznej pracy, kontuzjach, wsparciu najbliższych, sukcesach i porażkach Michała. Ta produkcja to nie jest stylizowana laurka Michała Materli. To rzetelne świadectwo jego drogi i kariery i z tego jesteśmy dumny – podkreśla Marcin Majerski, producent i współreżyser serialu. - Praca nad serialem trwała kilka lat. Przez te lata wypracowane zaufanie umożliwiło nam być z naszym protagonistom tak blisko, że widz razem z nami wejdzie w świat fighterów i Michała, do którego tylko nieliczni mają dostęp – dodaje Majerski.

Materiał promocyjny

Viaplay to platforma streamingowa, która została uruchomiona w maju 2007 roku. Oferuje dostęp do szerokiej gamy filmów, seriali, programów rozrywkowych oraz transmisji sportowych. (w tym Premier League i Bundesliga), MMA (KSW) oraz Formuła 1. Viaplay produkuje również dokumenty i wiele innych ciekawych programów – jej biblioteka autorskich produkcji jest imponująca, a "Materla. Lionheart" to jeden z najmocniejszych punktów w ofercie dla fanów sportu.

Emocje związane ze sportami walki przeżywać można na co dzień dzięki wyjątkowej ofercie Viaplay. Platforma ma bowiem do wyboru kilka pakietów. Do rozgrywek KSW dostęp uzyskamy dzięki pakietowi Total. Ale nie tylko - są tu relacje z Konferencji Europy UEFA, Ligi Europy UEFA, wyścigów Formuły 1.  Relacje ze wszystkich spotkań piłkarskich niemieckiej Bundesligi, Ligi Europy UEFA, w tym oczywiście meczów FC Barcelona, Ligi Konferencji Europy UEFA wśród których znajdą się mecze Lecha Poznań, a także NHL, PDC Darts, Mistrzostw świata w piłce ręcznej, FA Women’s Super League, wyścigów IndyCar i IMSA oraz wielu innych uzyskamy w pakiecie Medium. Jest i coś dla fanów filmów i seriali - dla nich platforma przygotowała specjalną ofertę w cenie zaledwie 15 zł. 

Materiał promocyjny marki Viaplay.