Sporty walki w Polsce. O tych nazwiskach słyszał cały świat

Byli siłacze, byłe bokserski, starzy wyjadacze. Świat sportów MMA pełen jest polskich nazwisk, o których słyszał cały świat. O tych najsłynniejszych kręcą nawet filmy. Tak jest w przypadku Michała Materli, bohatera najnowszej produkcji Viaplay. Platforma, która specjalizuje się w relacjach m.in. z MMA, mogłaby jednak nakręcić kolejne odcinki swojego dokumentu. Znanych nazwisk, które udowodniły, że nie boją się bólu, krwi, kontuzji, jest w Polsce więcej.

Jednym z powodów, dla których sport MMA w Polsce jest tak ekscytujący, jest różnorodność i jakość zawodników. Polska ma swoich mistrzów i pretendentów do najwyższych trofeów w różnych kategoriach wagowych i organizacjach. Polscy zawodnicy pokazali swoje umiejętności i serce do walki w emocjonujących pojedynkach z najlepszymi zawodnikami na świecie. Kim ekscytowali się kibice z całego świata? Nazwisk, które można wymienić, jest całe mnóstwo. Oto te najważniejsze.

Michał Materla. Jeden z najbardziej uznawanych zawodników MMA. Prawdziwy figther swój charakter pokazywał od najmłodszych lat. Mistrzem MMA Polska został już w roku 2003, a w2004 obronił tytuł.  Międzynarodowy mistrz federacji KSW w latach 2012-2015. Wciąż odnosi spore sukcesy, w 2023 roku został mistrzem EFM w wadze średniej. Materla to jeden z najbardziej zdeterminowanych polskich zawodników, który stał się bohaterem wyjątkowej produkcji. Na platformie Viaplay wkrótce będzie bowiem dostępny film dokumentalny "Materla. Lionheart", w którym utytułowany sportowiec nie tylko opowiada o tym, jak zdobył drogę na szczyt. To przede wszystkim szczera opowieść o licznych życiowych zakrętach, porażkach, upadkach, których w życiu sportowca nie brakowało. Jak Materla znajdował siły pomimo dramatycznych wydarzeń ze swojego życia?

Materiał promocyjny

Strongman, była bokserka, urodzony mistrz MMA. Polska słynie ze współczesnych gladiatorów

Jan Błachowicz. Uprawia przede wszystkim MMA w wadze półciężkiej. Na swoim koncie ma ok. 40 pojedynków. To właśnie w tej dyscyplinie w 2020 i 2021 roku wywalczył tytuł mistrzowski w amerykańskiej UFC. Pierwszy raz pas wywalczył pokonując Dominika Reyesa, obronił ścierając się z Israelem Adesanyą. To również ceniony grappler i aktywny zawodnik boksu tajskiego – tu sukcesy odnosił na początku kariery.

Mamed Khalidov. Polski zawodnik MMA pochodzenia czeczeńskiego, ma na koncie mnóstwo sukcesów w KSW. W wadze półciężkiej był mistrzem w latach 2009-2011, w wadze średniej niepokonany okazał się między rokiem 2015 a 2018, tytuł mistrza ponownie zdobył w roku 2020 i obronił w 2021. Ten utytułowany zawodnik w 2020 roku zdobył nagrodę za… nokaut roku.

Joanna Jędrzejczyk. Uprawia: MMA, muay thai, kickboxing i boks. Z ostatnią dyscypliną pożegnała się jednak dość szybko, oddając serce sztukom walki. Niezwykle ambitna polska zawodniczka była wielokrotną mistrzynią wagi słomkowej organizacji UFC (Ultimate Fighting Championship). Mistrzowskiego pasa broniła pięć razy, dwa razy zdobyła tytuł mistrzyni Europy, czterokrotnie była mistrzynią świata jako amatorka. W boksie tajskim w Polsce była mistrzynią aż pięciokrotnie.

Mariusz Pudzianowski. Świat poznał go, zanim zajął się MMA. Wcześniej pięciokrotnie zdobył tytuł mistrza świata jako strongman, mistrzem Europy był aż sześć razy. Niewielu wie, że grał też w rugby. Z MMA związany dłużej, niż mogłoby się wydawać, bo pierwszy występ na gali KSW zaliczył w roku 2009, a trenował amatorsko długo wcześniej. Za granicą walczyć zaczął w roku 2015. Od 2019 roku odnosił spektakularną serię zwycięstw. Ma na koncie piorunujące nokauty.

Najlepsi zawodnicy MMA na żywo. W Viaplay znajdziesz nie tylko dokument o "Wojowniku ze Szczecina"

Nazwisk, które warto wymienić, jest oczywiście więcej. MMA to w Polsce sport o wyjątkowo mocnej pozycji. Walczyć chce coraz więcej młodych zawodników, wszyscy marzą, by być jak Materla, Khalidov, Pudzian. Zmagania tych, którzy nie boją się mocno oberwać, oglądać można dzięki platformie Viaplay. Gigant, który zaczynał od podboju krajów skandynawskich, od lat przeprowadza europejską ofensywę. W dziedzinie transmisji ze sportów walki nokautuje wielu rywali. "Materla. Lionheart", dokument poświęcony Michałowi Materli, "Wojownikowi ze Szczecina", to uzupełnienie czerwcowej oferty transmisji z walk KSW. Viaplay sporty walki promuje od dawna, bo dokument o polskim sportowcu to kolejna po "Tytanach KSW" produkcja poświęcona w całości MMA.

Materiał promocyjny

Sporty walki budzą emocje, bo są idealnymi pojedynkami – i to nie tylko na pięści. Na siłę psychiki, na życiorysy, na wytrwałość. Do świata sportowców, którzy muszą wykazać się tak silnym hartem ducha, warto zajrzeć. Lepszej okazji, by dowiedzieć się, co tak naprawdę kryje się w ich umysłach, nie będzie.

Walki KSW śledzić można dzięki wyjątkowej ofercie Viaplay. Oferuje ona bowiem dostęp m.in. do transmisji z octagonu w ramach pakietu Viaplay Total. Wśród ekskluzywnych transmisji znaleźć można też mecze Premier Leage czy wyścigi Formuły 1. Sportu jest oczywiście więcej – Viaplay transmituje wiele innych rozgrywek piłkarskich, różnego rodzaju sporty walki, sporty motorowe i inne. W ramach pakietu Medium uzyskujemy dostęp do relacji m.in. wszystkich spotkań piłkarskich niemieckiej Bundesligi, Ligi Europy UEFA, w tym oczywiście meczów FC Barcelona, Ligi Konferencji Europy UEFA wśród których znajdą się mecze Lecha Poznań, a także NHL, PDC Darts, Mistrzostw świata w piłce ręcznej, FA Women’s Super League, wyścigów IndyCar i IMSA oraz wielu innych. Viaplay ma też specjalny pakiet dla fanów filmów i seriali - kosztuje zaledwie 15 zł. Trudno o bardziej konkurencyjną ofertę dla kogoś, kto chce być blisko swoich ulubionych gladiatorów.

Materiał promocyjny marki Viaplay.

Copyright © Agora SA