Polka w elitarnym gronie. Została twarzą wielkiej kampanii

Fani lekkoatletyki w naszym kraju nie mają na co narzekać. Polscy sportowcy osiągają świetne wyniki, a jedną z czołowych postaci naszej drużyny jest Natalia Kaczmarek.

Polska lekkoatletka 6 sierpnia w Chorzowie osiągnęła niesamowity wynik. Jako druga Polka w historii pokonała dystans 400 metrów w czasie poniżej 50 sekund. Na pewno pobudza to apetyty kibiców, którzy mogą oglądać mistrzostwa Europy w Monachium.

Polska wysłała na mistrzostwa 81 sportowców, w tym czterech panujących aktualnie mistrzów. Nasi lekkoatleci na pewno dobrze wspominają niemieckie areny. Cztery lata temu podczas mistrzostw w Berlinie reprezentacja Polski zdobyła siedem złotych medali i zajęła drugie miejsce w narodowej klasyfikacji. Lepsze była tylko kadra Wielkiej Brytanii.

Lista sukcesów

24-letnia Natalia Kaczmarek ma na swoim koncie kilka sukcesów. Zdobyła mistrzostwo olimpijskie w sztafecie mieszanej 4x400 metrów oraz została wicemistrzynią olimpijską w kobiecej sztafecie 4x400 metrów. Oba krążki Kaczmarek zdobyła podczas zeszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Tokio. W ubiegłym roku została również odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

To jednak nie wszystko, w tym samym roku została także brązową medalistką halowych mistrzostw Europy w Toruniu, a w 2019 roku w młodzieżowych mistrzostwach Europy w Gavle zdobyła dwa złote krążki - jeden w sztafecie 4x400 metrów, a drugi indywidualnie na tym samym dystansie. W tegorocznych halowych mistrzostwach świata w Belgradzie wraz z polską sztafetą zajęła trzecie miejsce, a indywidualną rywalizację skończyła w półfinale. W czerwcu zaś obroniła tytuł mistrzyni Polski w biegu na 400 metrów.

- Miałam wiele przełomowych momentów, ale każdy z nich zaczynał tak naprawdę nowy etap - mówi polska lekkoatletka i dodaje: - Nie myślę o tym, gdzie są granice moich możliwości, albo o tym by ustanowić rekord. Przede wszystkim staram się cieszyć tym, co robię. To jest dla mnie najważniejsze na tym etapie kariery sportowej.

New Balance, materiał promocyjnyNew Balance, materiał promocyjny

Żeby działać

Teraz Natalia Kaczmarek została bohaterką kampanii w ramach mistrzostw Europy w lekkoatletyce, które odbywają się obecnie w Monachium. Wizerunek polskiej lekkoatletki znajduje się wybranych miejscach bawarskiego miasta. Celem kampanii "We Got Now", marki New Balance, jest inspirowanie młodych ludzi do działania "tu i teraz". Bohaterami są wybitne w swojej dziedzinie osobowości, które realizowały marzenia, działając na własnych zasadach i mając ogromny wpływ na otaczający ich świat.

- Natalia swoimi wynikami trwale zapisała się w historii polskiego sportu. Poprawiając w tym roku swoje życiowe rekordy na hali i stadionie, pokazuje, że jest skoncentrowana na tym, co dzieje się teraz i co ma przed sobą. To podejście, w którym sukcesy i niepowodzenia zostawiamy za sobą i skupiamy się na "teraz" jest uosobieniem filozofii We Got Now. Natalia inspiruje nas do działania i robienia tego, co kochamy, najlepiej jak potrafimy - komentuje Iga Bielawski, Marketing Director CEE New Balance.

Oprócz Natalii Kaczmarek twarzami tej kampanii są takie gwiazdy światowego sportu i kultury jak Kawhi Leonard, IU, Raheem Sterling, Bukayo Saka, Femke Bol czy Jack Harlow.