Rusza Dr Pepper Academy powered by ACTINA. Znani trenerzy czekają

Marzysz o zostaniu esportowcem? Może chcesz się po prostu sprawdzić? Już 1 czerwca rusza kolejna edycja kuźni esportowych talentów, czyli Dr Pepper Academy powered by Actina.

Dr Pepper Academy powered by Actina to unikalny projekt na esportowej mapie Polski. Organizatorzy pozwalają rozwijać talenty i dają do tego przestrzeń, ale najwięcej zależy od samych uczestników.

Weź udział w akademii i zostań graczem Dr Pepper Team!

To już kolejny rok, w którym odbywa się akademia Dr Pepper. Do zabawy może się zgłosić każda osoba bez profesjonalnego kontraktu, która nie ukończyła 19 roku życia. Na najlepszych czeka 20 miejsc w Dr Pepper Academy powered by Actina. Kwalifikacje do akademii startują już 1 czerwca i rozgrywane będą na platformie Esportal.com

Tutaj statystyki nie mają gigantycznego znaczenia - liczy się czysty talent. Jeżeli go posiadasz, z pewnością zostaniesz dostrzeżony. Dodatkowo organizatorzy podjęli współpracę z ELAB, co powoli na zebranie jeszcze większej liczby danych. Firma, przy wykorzystaniu nowoczesnej technologii, przeanalizuje również poprzednie mecze uczestników, rozgrywane na platformach Esportal oraz Faceit. - Rozwiązanie, którym dysponujemy to najbardziej zaawansowany system do selekcji i oceniania potencjału zawodników ma świecie, a jednocześnie najbardziej sprawiedliwy. Dzięki możliwości monitorowania i porównywania kilkudziesięciu danych pochodzących z gry wiemy kto ma potencjał, a kto po prostu dużo gra. To kluczowa zmiana względem poprzednich edycji, gdzie wybór zawodników nie był tak zautomatyzowany i sprawiedliwy – tłumaczy Marek Łapczyński, odpowiedzialny za projekt Dr Pepper Academy powered by ACTINA.

Akademia to również okazja do rozwoju w każdym aspekcie esportowego rzemiosła. Do dyspozycji uczestników będzie cały sztab ludzi, dbających o esportowcow - psycholog esportowy, dietetyk czy trener personalny. To wszystko ma pomóc w wyborze zawodników z największym potencjałem.

 

- Od pierwszej edycji naszej akademii, która miała miejsce 5 lat temu obserwujemy rynek i społeczność graczy, uczymy się go i chcemy odpowiadać na zmieniające się potrzeby graczy – mówi Marek Łapczyński. Staramy się poszukiwać rozwiązań, które będą dostarczały unikalnych wartości i emocji. Dla nas najważniejszą grupą są młodzi, niedoświadczeni gracze, bo w nich jest nadzieja polskiej sceny. Naszą misją jest stworzenie przestrzeni, w której każdy młody chłopak czy dziewczyna będą mieli szansę na sprawdzenie się w jak najbardziej sprofesjonalizowanym środowisku i poczuć namiastkę tego co może ich czekać w przyszłości, jeśli zdecydują się na rozwijanie swojej kariery w esporcie. Dlatego też w każdej kolejnej edycji staramy się rozwijać nasz projekt i dokładać do niego kolejne elementy „symulujące" funkcjonowanie w profesjonalnej organizacji esportowej. Tegoroczna edycja będzie miała kilka istotnych zmian – przede wszystkim otwieramy szeroko drzwi przed sceną żeńską i organizujemy dedykowaną edycję. Od dłuższego czasu chcieliśmy to zrobić i wreszcie się to udało. Bardzo mocno wierzymy w grające dziewczyny.

W roli trenerów, tak jak w poprzednich latach, zobaczymy uznane osoby na scenie esportowej. Będą to trener Ungentium, Maciej "Luz" Bugaj, były trener Honoris, Robert "mSr" Pieńkowski czy szkoleniowiec Izako Boars, Bartosz "Hyper" Wolny, który będzie trenerem tegoroczonej nowości, czyli Dr Pepper Female Academy powered by Actina,  skierowanej do grających kobiet.

Co czeka na najlepszych uczestników akademii? Będą mogli wziąć udział w zawodach offline, gdzie zmierzą się z najlepszymi zawodnikami bliźniaczego projektu ze Szwecji i Finlandii. Oprócz tego zwycięska ekipa zgarnie 4 tysiące euro, a MVP turnieju otrzyma potężną maszynę ufundowaną przez producenta komputerów gamingowych - ACTINA. Całość uzupełni największa nagroda dla esportowych juniorów, czyli kontrakt zawodniczy w drużynie Dr Pepper Team Poland.

Tegoroczna edycja Dr Pepper Academy powered by ACTINA realizowana jest we współpracy z markami Actina i AMD.

Wszystkie niezbędne informacje są dostępne na www.drpepperacademy.com.

Więcej o: