FIFA 22 gra z WOŚP. EA znów puszcza oko do Polaków

W popularnej grze znajdziemy specjalne zadania, za wykonanie których można zdobyć nowe przedmioty związane z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

Zadanie nazwane "Wielka Orkiestra" jest nie lada gratką dla polskich kibiców. Nie powinno nikomu sprawić większych problemów, chociaż trzeba przyznać, że przy jednym z nich być może będzie trzeba trochę się natrudzić.

Jak odblokować koszulkę WOŚP w FIFA 22?

Warto podkreślić, że to nie pierwszy raz, gdy w grze znajdziemy polskie akcenty. W przeszłości w grach z serii FIFA mogliśmy zdobyć m.in. specjalne, biało-czerwone koszulki z okazji Dnia Niepodległości. Teraz twórcy uraczyli nas piękną czarną koszulką z motywem WOŚP, z charakterystycznym sercem na prawej piersi, którą zaprojektował sam Jurek Owsiak.

To nie jedyny akcent od EA związany z WOŚP-em. Oprócz tego do akcji włączyło się wiele znanych osobistości, które postanowiły oddać ciekawe przedmioty na licytacje. W tym gronie są m.in. Jerzy Dudek, Krzysztof Stanowski, Igor Walaszek, Michał Pol, SBM Label, , PLKD i wielu innych.

Licytacje znajdziecie tutaj.

Zadanie 'Wielka Orkiestra' w FIFA 22Zadanie 'Wielka Orkiestra' w FIFA 22 fot. screen z gry FIFA 22

Co trzeba zrobić, aby odblokować herb, motyw stadionu, Tifo inspirowane WOŚP-em i specjalną koszulkę? Do wykonania są trzy zadania:

  1. Rozegranie 8 meczów Squad Battles na poziomie minimum „Zawodowiec" (lub w Rivals).
  2. Strzelenie gola wolejem w czterech różnych meczach Squad Battles na poziomie minimum „Nowicjusz" (lub w Rivals).
  3. Zaliczenie 6 asyst pomocnikiem w Squad Battles na poziomie minimum „Zawodowiec" (lub w Rivals).

Jak poradzić sobie z wolejami?

Doświadczeni gracze powinni sobie poradzić ze wszystkimi tymi zadaniami w ramach pierwszego z nich. Najtrudniejsze wydaje się być strzelenie czterech goli wolejem. Wymaga to od nas umiejętnego rozgrywania akcji skrzydłami i wybrania odpowiednich wykonawców do tego typu taktyki. Musimy przyznać, że właśnie woleje były dla nas najbardziej wymagające. Jest jednak sposób, aby trochę ułatwić sobie życie.

Można samemu podbić piłkę przy pomocy prawej gałki pada, ale musicie pamiętać, że jak zrobicie to w pełnym biegu futbolówka może Wam odskoczyć. Polecamy również kierowanie dośrodkowań w rejon długiego słupka. To powinno zwiększyć szanse na dobrą sytuację do strzału z powietrza. Wykonanie wszystkich trzech zadań gwarantuje otrzymanie specjalnego stroju Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy. Gracze mogą je wykonywać do 2 lutego.

Specjalna koszulka WOŚP w FIFA 22Specjalna koszulka WOŚP w FIFA 22 fot. EA

Koszulki zostały stworzone również w formie fizycznej. Unikatowe egzemplarze trafią do twórców i znanych osób, którzy podpiszą koszulki, a te następnie trafią na aukcje na rzecz Fundacji.

Przypomnijmy, że 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w najbliższą niedzielę, 30 stycznia. W związku z tym w wielu miastach odbędą się liczne wydarzenia, koncerty i imprezy. EA Sports dołączyło się do promowania tego charytatywnego święta Polaków. Jest to pierwsze w historii globalne wsparcie Fundacji bezpośrednio w grze FIFA.

Więcej o: