Przygotowania polskiej Reprezentacji Olimpiad Specjalnych przed Światowymi Zimowymi Igrzyskami Olimpiad Specjalnych

Nawet jesień za oknami nie przeszkadza w treningach Reprezentacji Olimpiad Specjalnych Polska. Zawodnicy przygotowywali się w Bydgoszczy do Światowych Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych, które odbędą się w 2023 roku.

Reprezentanci przygotowywali się do startu w trzech dyscyplinach - w narciarstwie alpejskim, narciarstwie biegowym i biegu na rakietach śnieżnych. - Trenujemy cały rok, nie tylko wtedy kiedy jest śnieg. W Bydgoszczy prowadziliśmy szereg treningów siłowych i koordynacyjnych, które pozwalają na doskonalenie umiejętności, a także budowanie pamięci mięśniowej naszych zawodników - mówi Remigiusz Szczepan Woźniak, trener Olimpiad Specjalnych Polska.

Intensywne treningi na zgrupowaniu Olimpiad Specjalnych Polska

Zawodnicy trenowali każdego dnia. Plan zajęć obejmował m.in. ćwiczenia na siłowni, bieżni, stadionie oraz basenie. Oprócz typowo sportowych ćwiczeń zaplanowano także zajęcia mające za zadanie zintegrować zespół. Mowa tutaj o zajęciach terenowych, zabawach integracyjnych oraz grach zespołowych. Zgrupowanie było kolejną okazją na szlifowanie umiejętności oraz sprawdzenie kondycji zawodników.

- Igrzyska dla każdego zawodnika są zwieńczeniem wieloletniej kariery sportowej, a uczestnictwo w nich poprzedza wielu miesięcy przygotowań. Ten czas dla sportowców Olimpiad Specjalnych Polska właśnie trwa. Zawodnicy wkładają dużo pracy i wysiłku w każdy trening. Poświęcają czas, by móc jak najlepiej reprezentować Olimpiady Specjalne Polska na arenie międzynarodowej. Dla nas już są zwycięzcami – powiedziała Małgorzata Strzałkowska, kierownik Reprezentacji Olimpiad Specjalnych Polska. – Przełożenie Zimowych Światowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych nie ostudziło naszego zapału. Trenujemy jeszcze intensywniej, a jak wiadomo, apetyt rośnie w miarę jedzenia – dodała.

Przygotowania polskiej Reprezentacji Olimpiad Specjalnych przed Światowymi Zimowymi Igrzyskami Olimpiad SpecjalnychPrzygotowania polskiej Reprezentacji Olimpiad Specjalnych przed Światowymi Zimowymi Igrzyskami Olimpiad Specjalnych materiał promocyjny

Olimpiady Specjalne jednym z filarów ruchu olimpijskiego

Olimpiady Specjalne są obok Igrzysk Olimpijskich, a także Paraolimpiady, jednym z trzech filarów ruchu olimpijskiego na świecie. Co ważne, uznawane są przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Na całym świecie zrzeszają 5,3 miliona sportowców, w tym ponad 17 tysięcy w Polsce. Nie można również zapominać o 1,5 tysiąca trenerów oraz tysiącach wolontariuszy pracujących w 507 klubach i oddziałach regionalnych.

- Z ogromną radością obserwujemy przygotowania zawodników w Bydgoszczy na Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Kazaniu. Jako Huawei wspieramy Olimpiady Specjalne Polska przez cały rok, wpieramy reprezentacje na letnie i zimowe Igrzyska, niezależnie od pory roku - powiedział Ryszard Hordyński, Dyrektor ds. Strategii i Komunikacji Huawei Polska.

Zgrupowanie Reprezentacji Olimpiad Specjalnych Polska jest nie tylko szansą do doskonalenia swoich umiejętności, ale również okazją do obserwacji zachowania sportowców na nieznanych dla nich dotąd arenach. Do imprezy pozostał jeszcze ponad rok, co sprawia, że zawodnicy mają wiele czasu na przygotowania i szlifowanie formy przed najważniejszym wydarzeniem w ich sportowych karierach.

Początkowo Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Kazaniu miały się odbyć w 2022 roku. Jednak z powodu pandemii zostały one przeniesione na początek 2023 roku. Oczywiście decyzja ta jest spowodowana troską o zdrowie uczestników wydarzenia.

Przygotowania polskiej Reprezentacji Olimpiad Specjalnych przed Światowymi Zimowymi Igrzyskami Olimpiad SpecjalnychPrzygotowania polskiej Reprezentacji Olimpiad Specjalnych przed Światowymi Zimowymi Igrzyskami Olimpiad Specjalnych materiał promocyjny

O Olimpiadach Specjalnych Polska:

Olimpiady Specjalne Polska wspiera Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Sponsorem generalnym jest Tauron Polska Energia SA, a sponsorem głównym Huawei. W tym roku do grona partnerów Olimpiad Specjalnych Polska dołączyła marka OSHEE, która wspiera zawodników napojami. W naszym kraju to również ogromny ruch sportowy zrzeszający ponad 17 tysięcy zawodników, 1,5 tysiąca trenerów i 4 tysiące wolontariuszy trenujących i pracujących w 507 klubach i 18 Oddziałach Regionalnych, którymi kieruje Biuro Narodowe.  Prezesem Olimpiad Specjalnych Polska jest Anna Lewandowska, a patronem honorowym tradycyjnie Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.

Więcej o: