Ruszają Oficjalne Mistrzostwa Polski w Digital Motorsporcie. Na starcie sami najlepsi zawodnicy!

Własnie ruszyła oficjalna faza główna Oficjalnych Mistrzostw Polski w Digital Motorsporcie, czyli Porsche Esports Sprint Challenge Polska. Na starcie wszystkich rund nie zabraknie najlepszych polskich kierowców.

Wśród zawodników, którzy już stanęli na linii startowej są m.in. Patryk Sokołowski, Dominik Blajer czy Mateusz Tyszkiewicz.

Nowa platforma, te same emocje

W najnowszej edycji rozgrywek zawodnicy rywalizują w grze iRacing, która jest jedną z najszybciej rozwijających się platform simracingowych.

- Jak wiadomo, nowy sezon PESCP w tym roku będzie rozgrywany na platformie iRacing. Jest to na pewno duży krok naprzód. Ten symulator ma duże większe możliwości. Dla zawodników jest on trudniejszy i nie wybacza błędów, a oglądający transmisję będą mogli przykuć wzrok na bardzo dobrą grafikę - komentuje Dominik Blajer, jeden z faworytów cyklu.

- Zmiana platformy z Assetto Corsa na iRacing zdecydowanie pozytywnie wpłynie na odbiór wyścigów przez widzów, ale również sprawia, że kierowcy mają przed sobą większe wyzwanie w bardziej realistycznym symulatorze. Dochodzi również aspekt anti-cheat, który na oryginalnym Assetto Corsa pozostawiał wiele do życzenia - wtóruje mu Patryk Sokołowski.

Faworyci powalczą o mistrzostwo

Szykuje się niezwykle ciekawa rywalizacja, w której najlepszy okaże się tylko jeden kierowca. Faworytów jest wielu i nikt nie zamierza odpuszczać, bowiem gra toczyć się będzie o miano oficjalnego mistrza Polski w Digital Motorsporcie.

Rusza faza główna Mistrzostw Polski w Digital MotorsporcieRusza faza główna Mistrzostw Polski w Digital Motorsporcie materiał prasowy

- Spodziewam się, że walka będzie bardzo ostra. Szczególnie patrząc na przekrój kierowców startujących w mistrzostwach, można spodziewać się kilku agresywnych manewrów wyprzedzania, które skończą się wizytą u sędziów. Większość kierowców jednak ma duże doświadczenie w iRacing i wie jak niebezpieczne i kosztowne, w sensie straty tempa, będą nawet najmniejsze uszkodzenia. Kandydatów do tytułu będzie na pewno kilku, choćby Mateusz Łuczak. Pomimo, że rywalizacja będzie bardzo zacięta to liczę, że wszystko odbędzie się w duchu fair play - mówi Sokołowski.

- Moim celem na ten sezon jest obronienie tytułu Mistrza Polski, ale patrząc realistycznie, jeśli znajdę się na podium to będę zadowolony. Po prekwalifikacjach wiemy, że będzie dużo loterii, ponieważ mały kontakt bok w bok i nasze auto może już nie być zdolne do jazdy. Oby ten sezon poszedł bezproblemowo i mamy nadzieję, że dostarczymy emocji przez telewizorami! - zdradza Blajer.

Zawody rozgrywane są po raz drugi we współpracy z marką Porsche – jako Porsche Esports Sprint Challenge Polska, warto podkreślić , że marka Porsche jest jednym z globalnych liderów popularyzujących Digital Motorsport, marka jest organizatorem globalnych rozgrywek Porsche SuperCup i Porsche Esports Sprint Challenge. Wszystkie wyścigi będą transmitowane na kanałach Eleven Sports.

Daty wyścigów Porsche Esports Sprint Challenge Polska

Wrzesień:

09.09.2021 – Eleven Sports 2: 20.00

16.09.2021 – Eleven Sports 2: 20.00

30.09.2021 - Eleven Sports 2: 20.00

Październik

07.10.2021 – Eleven Sports 1: 19.30

21.10.2021– Eleven Sports 1: 19.30

28.10.2021– Eleven Sports 1: 19.30

Więcej o: