Digital Motorsport rozwija się błyskawicznie. Weź udział w zawodach!

To już druga edycja oficjalnych Mistrzostw Polski w Digital Sporcie. W Porsche Esports Sprint Challenge Poland, może wziąć udział każdy, nawet jeżeli nie ma swojej kopii gry.

Digital Motorsport, nazywany również simracingiem, w 2020 roku bardzo mocno się rozwinął. Za kierownicą zasiadło wielu znanych osobistości - popularni na całym świecie sportowcy, streamerzy czy nawet kierowcy legendarnej serii F1.

Każdy uczestnik dostanie kod do gry

W najnowszej edycji rozgrywek kierowcy będą się ścigać w grze iRacing. Jest to spora zmiana, bo wcześniej zawodnicy korzystali z Assetto Corsy. iRacing gwarantuje jeszcze wyższy poziom realizmu i jest równie popularną grą wyścigową, w którą gra m.in. jedyny Polak w najważniejszej serii wyścigowej świata.

Dobrą informacją jest fakt, że organizatorzy przygotowali aż 3000 darmowych kodów dla graczy, którzy zgłoszą się do rywalizacji (ale nie zapewnia pokrycia zakupu dedykowanego auta). Zawodnicy, którzy dostaną się do turnieju głównego mogą natomiast liczyć już na pokrycie wszystkich kosztów płatnej zawartości gry, w tym torów. Jest to zatem świetna okazja dla tych, którzy nie tylko chcą wziąć udział w esportowej rywalizacji, ale również sprawdzić po prostu grę. W tym roku pierwsza dwunastka zagwarantuje sobie udział w przyszłorocznym sezonie zawodów, zaś druga połowa stawki zmierzy się w barażach z kierowcami z Pucharu Polski Digital Motorsport.

Porsche jednym z partnerów rozgrywek

- PESCP 2021 zapowiada się niezwykle emocjonująco: nowa platforma (iRacing), nowy samochód i tory wyścigowe, a przede wszystkim nowy format, który jest pierwszym krokiem w kształtowaniu ekosystemu wyścigowych Mistrzostw Polski Digital Motorsport - mówi Radek Turek z Ragnar Simulator. - Polski Związek Motorowy obdarzył nas dużym zaufaniem i nie zamierzamy go zawieść. Doświadczenie zdobyte w poprzednim sezonie pozwoli nam przeprowadzić cykl na jeszcze wyższym poziomie organizacyjnym i realizacyjnym. Bardzo cieszę się z kontynuacji współpracy z Porsche Polska i wspólnym budowaniu esportowej marki Porsche Esports Sprint Challenge Poland.

W drugim sezonie udało się również pozyskać wielu świetnych partnerów, m.in. Porshe. - Cyfrowe wyścigi są coraz silniej splecione z tymi rzeczywistymi, a niektórzy kierowcy - jak np. Junior Porsche Ayhancan Güven – startują i na prawdziwych torach, i na tych wirtualnych. Oczywiście e-sport nie zastąpi prawdziwego ścigania, ale będzie jego świetnym uzupełnieniem. A skoro Porsche ma sport w swoim DNA, to naturalnym jest, że teraz dodaje to tego e-sport – mówi Paweł Mazurek z Porsche Polska.

Trwają kwalifikacje do Porsche Esports Sprint Challenge Poland.Trwają kwalifikacje do Porsche Esports Sprint Challenge Poland. materiał prasowy

Digital Motorsport jest uznawany przez FIA za motorsport

Warto podkreślić, że digital motorsport jest uznawany przez Międzynarodową Federację Samochodową (FIA) za jeden z motorsportów. - Strategia FIA związana z promocją i rozwojem Digital Motorosportu realizowana jest w Polsce przez Polski Związek Motorowy, który jako jeden z pierwszy z członków FIA (239 organizacji zrzeszonych) ogłosił Mistrzostwa Polski w Digital Motorsporcie - mówi Michał Sikora, Prezes Polskiego Związku Motorowego.

Rywalizacja w ramach PESCP 2021 rozpoczęła 16 sierpnia, kiedy ruszyła pierwsza z trzech rund prekwalifikacji otwarta dla wszystkich zainteresowanych, do 28 października, kiedy odbędzie się ostatnia z głównych 6-ciu rund mistrzostw. Każda z trzech prekwalifikacji zwieńczona będzie wyścigami, z których za każdym razem najlepszych 8-miu kierowców dostanie się do głównego sezonu. Same rundy podzielone będą na dwa, 25-minutowe wyścigi, a kierowcy zagoszczą na między innymi na takich torach jak Imola, Le Mans, Silverstone czy Nordschleife. Wszystkie wyścigi sezonu głównego będą transmitowane na żywo w telewizji oraz fanpage Eleven Sports. Pierwszych trzech kierowców weźmie udział w Porsche on Track na torze wyścigowym w ramach Porsche Driving Experience.

Więcej o: