Bądź najszybszy na legendarnym torze. Ambasadorem Predator Cup został znany kierowca

Simracing w 2020 roku rozwijał się w błyskawicznym tempie. Fakt, że wiele osób musiało siedzieć w domu z pewnością pomógł w rozwoju wirtualnych wyścigów. Tym razem kierowcy będą mogli poczuć adrenalinę na zaproszenie Acera, który organizuje Predator Cup.

W zeszłym roku za kierownicą w swoich domach zasiadali najlepsi kierowcy z najbardziej prestiżowych serii wyścigowych, znani streamerzy czy po prostu zwykli gracze. Wszyscy mieli jeden cel - jak najszybciej dojechać do mety, prowadząc swoje wirtualne pojazdy. Simracing wciągnie prawie każdego fana motorsportu.

Każdy może stanąć do rywalizacji

Predator Cup to turniej, do którego zakwalifikować się może każdy. Wystarczy między 10 a 14 maja pokonać okrążenie w jak najszybszym czasie. To wszystko na wirtualnym odpowiedniku legendarnego włoskiego toru zlokalizowanego pod miejscowością Monza. Aby to zrobić, uczestnicy muszą zarejestrować się na dedykowanej stronie i pobrać specjalne auto oraz tor Predator Monza. Dwudziestu najszybszych uczestników czeka 15 maja wyścig na tym samym torze. Nagrodą dla zwycięzcy będzie zestaw o wartości ponad 10 tysięcy złotych, tj. trofeum, komputer Predator Orion 3000 DG.E21EK.00S, monitor gamingowy Predator XB273XBMIPRZX i oficjalna koszulka zespołu simracingowego R8G eSports. Najlepszego Polaka czeka przywilej reprezentowania kraju w międzynarodowych finałach. Ambasadorem wydarzenia jest Romain Grosjean.

- Predator wspiera esport globalnie m.in. będąc oficjalnym partnerem Intel Extreme Masters, czyli jednego z najważniejszych turniejów esportowych na świecie, a także tworząc projekt Predator League. Efektywność tych oraz innych międzynarodowych działań w branży esportowej skłoniła nas do organizacji zawodów simracingowych Predator Cup w regionie EMEA, w tym również w Polsce. Pojawienie się na stałe na krajowej, esportowej scenie jest dla nas niezwykle kuszące. Mam nadzieję, że już niedługo do tego dojdzie - mówi Jeremi Rybak, Country Marketing Manager w Acer Polska.

Gracze zmierzą się na legendarnym torze

Tor Monza jest położony na północ od Mediolanu. Odbywa się na nim Grand Prix Włoch w Formule 1. Jest to legendarna lokalizacja. To właśnie na niej pierwszy raz na podium w 2006 roku stawał jedyny do tej pory Polak w najlepszej serii wyścigowej świata. Tor ten jest również znany za sprawą wysokich prędkości osiąganych przez kierowców. Długie proste pozwalają na nim jeździć nawet do 350 km/h. Co ciekawe, pierwsza wersja obiektu powstała w 1922 roku, a budowa zajęła około 100 dni. Jest to rekordowo krótki czas, biorąc pod uwagę, że składał się on z dwóch różnych pętli, połączonych ze sobą, które łącznie liczyły 10 kilometrów długości. Tor umieszczony w Lombardii to prawdziwy klasyk w kalendarzu i nie ulega wątpliwości, że każdy z kibiców sportów motorowych zna jego geometrię prawie na pamięć.

Włoski tor wielokrotnie był świadkiem epickiej rywalizacji. Szykana, która pojawia się tuż po prostej startowej zmusiła do błędu już nie jednego doświadczonego kierowcę. Ostatni długi zakręt również nie jest łatwym technicznie elementem i ważny jest na nim znalezienie odpowiedniego momentu na rozpoczęcie hamowania. Tym bardziej, że kierowcy wcześniej przejeżdżają inną prostą, na której prędkości przekraczają 300 km/h. To właśnie na niej wielu zawodników decydowało się na manewr wyprzedzania. To wszystko gwarantuje, że będziemy świadkami wielkich emocji, bowiem nikogo nie powinno dziwić, że kierowcy simracingowi są jeszcze bardziej skłonni do ryzyka, co często generuje wiele widowiskowych momentów.

Finały turnieju będzie można oglądać na kanale Sport.pl na YouTube. Oprócz tego wyścig finałowy transmitowany będzie na YouTube Acer Polska oraz fanpage'u Predator / Acer Polska na Facebooku, a także na kanale Grafa na YouTube.