Na dużym telewizorze naprawdę lepiej ogląda się mecze. Wcale nie musisz siedzieć daleko!

Wiele osób kupując telewizor, po czasie żałuje, że nie kupiło o rozmiar większy. Duże telewizory to nie tylko przyszłość, to również teraźniejszość. Dodatkowo wysokie rozdzielczości 4K i 8K gwarantują, że oglądanie piłkarskich spotkań będzie całkowicie innym przeżyciem niż do tej pory.

Mecze piłkarskie są specyficznym rodzajem rozrywki. Często, oglądając szczególnie na mniejszych telewizorach, nie widzimy wszystkich szczegółów. Im mniejszy ekran tym trudniej nam dostrzec detale, które pozwalają odróżnić piłkarzy czy nawet widzieć komfortowo piłkę. Sztuką nie jest samo kupno dużego telewizora, ale wybranie takiego, który oprócz tego, że będzie imponował wielkością, będzie też zachwycał jakością wyświetlanego obrazu. Sprawę może nam ułatwić Samsung, który przygotował nową linię telewizorów 4K i 8K, idealnych do emocjonowania się piłkarskimi zmaganiami.

Magia szczegółów przy dynamicznym obrazie

Piłka nożna to bardzo dynamiczny sport, więc warto zadbać o to, aby kupić telewizor z matrycą 120 Hz, taki jak Samsung 8K Q800T. Zapewni to odpowiednią ostrość, gdy obraz będzie w ruchu, więc biegający piłkarze i szybko tocząca się piłka nie będą stanowić żadnego wyzwania zarówno dla telewizora, jak i oczów kibica.

Tutaj na pomoc również przychodzi nieoceniony Procesor Quantum 8K, który automatycznie poprawia jakość obrazu i dźwięku. Jednak największą jego zaletą jest inna opcja. Posiada on funkcję Inteligentnego Skalowania do 8K. Oznacza to, że wcale nie trzeba mieć sygnału 8K, aby telewizor wyświetlał w obraz w możliwie zbliżonej jakości. Procesor sam poprawia wszystko co oglądamy do rozdzielczości możliwie zbliżonej do  8K, a finalny efekt zależy oczywiście od typu i jakości materiału na wejściu. Trzeba przyznać, że takie materiały wyglądają naprawdę świetnie i nawet patrząc na nie z bliska będziemy zadowoleni, co jest bardzo istotne przy dużych telewizorach.

Duże telewizory? To się opłaca

Nie da się ukryć, że cena to ważny argument dla wielu osób decydujących się na nowy telewizor. Spadek cen dużych telewizorów jest faktem. Dzisiaj moglibyśmy kupić dwa 65-calowe telewizory w cenie jednego, kupionego w 2015 roku. Już teraz prognozuje się, że sprzedaż tego rozmiaru telewizorów będzie stanowić 25% rynku. Jednak coraz większym zainteresowaniem cieszą się również modele 70+. Kiedyś musielibyśmy zachować odpowiednią odległość, żeby nie widzieć niedoskonałości, które można było dostrzec siedząc blisko ekranu. Teraz ten problem praktycznie nie istnieje. Świetnej jakości matryce o wysokiej rozdzielczości, wspomagane wydajnymi procesorami naszpikowanymi różnymi systemami, które znajdziemy w telewizorach pozwalają na komfortowe oglądanie z każdej odległości.

Co jednak w przypadku, gdy dzielimy naszą piłkarską pasję z innymi domownikami lub przyjaciółmi? Tutaj ważny jest kąt widzenia, bowiem nie zawsze każdemu jest dane oglądanie spotkania idealnie na wprost telewizora. O to Samsung również zadbał w swoich modelach Q80T oraz Q800T.

Im większy ekran, tym większe emocje. Wiele osób w przypadku zakupu dużego telewizora martwi się jak wkomponować duży, czarny ekran wyłączonego telewizora w domową przestrzeń. Ten problem tak naprawdę przestał już istnieć wraz z wprowadzeniem Trybu Ambient, który pozwala na wyświetlanie dowolnego obrazu czy zdjęcia na ekranie telewizora, gdy nie oglądamy ulubionego programu lub meczu piłkarskiego. To wszystko sprawia, że ponad 65-calowe modele idealnie nadają się nie tylko do oglądania meczów, ale mogą być ciekawym uzupełnieniem naszego salonu.

Więcej o: