PKO BP Ekstraklasa wraca wyjątkowo szybko, a wraz z nią trzech beniaminków. Czego się po nich spodziewać?

21 sierpnia do gry wróci PKO BP Ekstraklasa. Wśród 16 drużyn, które rozpoczną sezon 2020/21, zobaczymy trzech beniaminków - Stal Mielec, Podbeskidzie Bielsko-Biała i Wartę Poznań. Każdego z nich, a także wszystkie pozostałe drużyny, oglądać będzie można w telewizji CANAL+, a także dzięki usłudze CANAL+ telewizja przez internet.

Zaledwie kilka dni dzieli nas od początku nowego sezonu PKO BP Ekstraklasy. Rozgrywki - ze względu na trwającą pandemię koronawirusa – będą inne niż zwykle. Wśród drużyn, które rozpoczną zmagania, znajdą się ekipy niewidziane w Ekstraklasie od lat. Stal do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce wraca po 24 latach, Warta po 25, a Podbeskidzie – po 4.

Wydaje się, że tegoroczne beniaminki będą znacznie mocniejsze niż przed rokiem. Czy będą w stanie namieszać w ligowej tabeli?

Dawniej zdobywali mistrzostwa. O co powalczą w nadchodzącym sezonie?

Z pierwszego miejsca 1. ligi awans do Ekstraklasy wywalczyła Stal Mielec. I to właśnie na jej mecze warto będzie zwrócić uwagę. Pierwsze spotkanie, Stal rozegra 23 sierpnia o godzinie 12:30. Jeśli ta pora kibicom nie będzie odpowiadać, to nowej usłudze CANAL+ telewizja przez internet, mecz będzie można obejrzeć kilka godzin później, a nawet innego dnia. We wspomnianym pakiecie, rozgrywki sportowe można bowiem oglądać nawet do 14 dni wstecz, bez konieczności nagrywania. W dodatku już podczas oglądania meczu, nawet na żywo, można cofać transmisję, by lepiej prześledzić i przeanalizować najciekawsze sytuacje.

W pierwszym spotkaniu sezonu, Stal zmierzy się na wyjeździe z Wisłą Płock. Drużyna Dariusza Skrzypczaka, pierwszoligową formę z sezonu 19/20, chce podtrzymać w rozgrywkach Ekstraklasy. W celu wzmocnienia ofensywy sprowadziła latem m.in. Petteriego Forsella, Fina z ekstraklasowym doświadczeniem.

Stal rozsądnie buduje kadrę, mimo tego, że nie dysponuje ogromnym budżetem. W ubiegłym sezonie wynosił on ok. 8 mln zł. I prawdopodobnie zbytnio się nie powiększy, co będzie oznaczać najniższy budżet w Ekstraklasie. To jednak nie przekreśla szans beniaminka, który gotowość do walki w najwyższej klasie rozgrywkowej udowodnił nie tylko stylem gry, ale także zapleczem infrastrukturalnym. Stal od kilku lat ma nowy stadion, obok którego budowana jest hala sportowa.

Klub chce zrobić wszystko, by nawiązać do swoich najlepszych czasów, czyli lat 70. W sezonach 1972/73 i 75/76 Stal zdobywała tytuły Mistrza Polski.

Jeden z najzdolniejszych trenerów w Polsce

Ciekawie będzie też w Bielsku-Białej, do której Ekstraklasa wróci po czterech latach przerwy. Powrót „Górali” jest wielkim sukcesem Krzysztofa Brede, uznawanego za jednego z najzdolniejszych trenerów młodego pokolenia w Polsce. Brede zrealizował niezwykle trudne zadanie - przebudował kadrę zespołu na tyle, że ta zdołała przywrócić Podbeskidziu Ekstraklasę.

I na tym nie zamierza poprzestawać. Podbeskidzie może być jedną z najatrakcyjniej grających drużyn w całej stawce. - Chcę, żeby moje zespoły dominowały, utrzymywały się przy piłce i grały ofensywnie. Do tego wysoki pressing. Tak trenujemy i tak chcemy grać. Bez względu na rywala – podkreśla 39-latek. Mecze jego zespołu warto więc będzie śledzić nawet, jeśli będą rozgrywane o tej samej porze, co inne hitowe starcia Ekstraklasy. W takiej sytuacji warto będzie skorzystać z CANAL+ telewizji przez internet, która oferuje możliwość oglądania nawet czterech meczów jednocześnie, mając dodatkowo możliwość śledzenia rozgrywek sportowych na ekranach różnych urządzeń – TV, telefonu czy tabletu. Usługę można przetestować już na początku rozgrywek, zakładając darmowe przez miesiąc konto, które później można przedłużyć w ramach elastycznej usługi subskrypcyjnej.

Podwójna dawka emocji

Awans uzyskała też Warta Poznań, co sprawia, że Wielkopolska, w sezonie 20/21, posiadać będzie aż dwóch przedstawicieli w Ekstraklasie. Oznacza to, że poza derbami Krakowa – kibice będą się emocjonować również derbami Poznania, czyli rywalizacją Lecha z Wartą. Do takiego starcia dojdzie już w 4. kolejce. Przed spotkaniem z „Kolejorzem”, zielono-biali zmierzą się z Lechią Gdańsk, Zagłębiem Lubin i Piastem Gliwice. Lech zagra natomiast z Zagłębiem Lubin, Wisłą Płock i Śląskiem Wrocław. Wszystkie spotkania zobaczyć będzie można dzięki usłudze CANAL+ telewizja przez internet.

Ekstraklasa w najlepszym wydaniu

W nadchodzącym sezonie warto się przyglądać nie tylko beniaminkom. Inne zespoły także dostarczą kibicom wielu emocji. Należy zwrócić uwagę m.in. na mecze pucharowiczów w 1. kolejce: Legii Warszawa (zagra z Rakowem Częstochowa), Lecha Poznań (zagra z Zagłębiem Lubin), Cracovii (zagra z Pogonią Szczecin) i Piasta Gliwice (zagra ze Śląskiem Wrocław).

Ekstraklasa w najlepszym wydaniu nadchodzi. Wszystkie mecze obejrzeć można w telewizji CANAL+ i usłudze CANAL+ telewizja przez internet.

Więcej o: