Marcin Gortat podpowie, na co zwracać uwagę przy grze u bukmacherów

Marcin Gortat zakończył zawodową karierę, ale nie odszedł ze świata sportu. Teraz pomoże graczom, którzy chcą obstawiać u bukmachera. Został ambasadorem eWinner, legalnego polskiego bukmachera. - Chodzi o to, żeby rywalizować i dobrze się bawić - mówi Grzegorz Nowak, prezes eWinner.

Marcin Gortat siada w fotelu i zaczyna opowiadać jak dobry wujek, który dużo widział i poznał wielu ciekawych ludzi. Z humorem, bez nadęcia. Pytania będące punktem wyjścia do opowiedzenia ciekawej historii albo sprzedania anegdoty, zadają mu internauci. Kto zarabia najlepiej w NBA? Który zawodnik zrobił na nim największe wrażenie? I o czym rozmawia się w szatni zespołu NBA? Ale Gortat mówi nie tylko o sporcie - zdradza jakie są jego ulubione seriale, a przy okazji wspomina imprezę z aktorami Gry o Tron. Kilkuminutowe filmy lądują na kanale eWinner PL na YouTube.

- Gdyby, ktoś kiedyś powiedział mi, ile satysfakcji daje nagrywanie video, to kto wie w którą stronę potoczyłaby się moja kariera. Tak jak deklarowaliśmy, filmy na kanale YouTube eWinnera oddają mnie jako Marcina Gortata: moje wspomnienia i doświadczenia związane ze sportem - opisuje były koszykarz. - Obok serii video Q&A, pojawią się na kanale także filmiki, gdzie będę dzielił się swoimi komentarzami odnośnie bieżących wydarzeń sportowych oraz poradniki m.in. o tym, jak zbudować skuteczną strategię grania na platformie - dodaje.

Liga eWinnera

Współpraca Gortata i eWinner nie kończy się na kanale. Podstawową ideą skupiającą ludzi wokół projektu będzie dostępna na platformie bukmachera Liga eWinnera. Liga eWinnera to przedsięwzięcie z pogranicza konkursu i zaangażowania w najważniejsze elementy sportu – rywalizację i społeczność sportową.

Bukmacher planuje wspierać także wszelkie inicjatywy związane ze współzawodnictwem, które generują istotny wpływ na sport - zarówno profesjonalny jak i amatorski. 

Liga eWinnera pod egidą Marcina Gortata to przedsięwzięcie z pogranicza konkursu i zaangażowania w najważniejsze elementy sportu - rywalizację i społeczność sportową: - Liga eWinner będzie stanowić wcielenie prawdziwego, sportowego ducha. To przestrzeń, gdzie każdy będzie mógł zwyciężać, rywalizować, a przede wszystkim dobrze się bawić. W lidze każdy daje coś od siebie i czerpie z tego satysfakcję. Kieruje się zdrowymi, sportowymi wartościami. Pragniemy, aby te wartości miały także przełożenie na realne efekty. Dlatego zamierzamy pomagać lokalnym inicjatywom sportowym, małym klubom, młodym drużynom. Krzewienie sportowych idei jest najważniejsze - mówi Grzegorz Nowak, prezes eWinner. 

 - Lubię brać w czymś udział od samego początku. Współbudować markę, ideę, w tym przypadku ideę Ligii eWinnera, której wartości są mi bardzo bliskie. eWinner chce pomagać sportowcom i popularyzować sam sport. Wierzę w rozwój. W przełamywanie własnych ograniczeń, w nabywanie doświadczenia, by osiągać poziomy mistrzowskie i zostawać championem. To jest najważniejsze w sporcie, w życiu i biznesie - uważa Gortat.

Custom bet, czyli dziadkowie wygrywali dzięki swoim wnukom

eWinner wprowadził też zakłady typu custom. O co w nich chodzi? Najlepiej opisać to na przykładzie: w 2014 roku dziadek Lewisa Cooka, dziś piłkarza Burnley, zaproponował firmie bukmacherskiej zakład, że jego 17-letni wówczas wnuk zadebiutuje w reprezentacji Anglii zanim skończy 26 lat. Dziadek wierzył we wnuka i postawił na to 500 funtów. Udało się, cztery lata później Lewis wszedł na boisko w meczu z Włochami, a dziadek wygrał 17 tysięcy funtów! W swoją pociechę wierzył też Peter Edwards. Założył się jeszcze wcześniej - w 2000 roku, gdy jego wnuczek Harry miał dopiero dwa latka, że za kilkanaście będzie reprezentował Walię. Postawił 50 funtów, a wygrał 125 tys.

Teraz każdy może zaproponować swój zakład lub wybrać jeden z już istniejących. eWinner przyjmuje zakłady dotyczące nie tylko wydarzeń sportowych. Na stronie, w zakładce CUSTOM BET można założyć się na przykład o to, czy południowokoreański zespół BTS wystąpi na kolejnym Sylwestrze Marzeń. Brzmi absurdalnie? Za postawioną złotówkę można zgarnąć    100 zł.

eWinner jest nowym legalnym podmiotem na rynku bukmacherskim w Polsce. Od początku działalności mocno angażuje się w projekty sponsoringowe m.in.: sponsoring tytularny drużyny żużlowej eWinner Apator Toruń, a także rundy finałowej Indywidualnych Mistrzostw Europy na żużlu na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Hazard wiąże się z ryzykiem. Wobec uczestników nielegalnych gier hazardowych mogą być wyciągnięte konsekwencje prawne. eWinner Sp.z.o.o posiada zezwolenie na urządzanie  zakładów wzajemnych.