Sport.pl

Bundesliga. Dyrektor Bayernu odpowiada na krytyczne słowa Lewandowskiego

Robert Lewandowski w ostatnim wywiadzie dla jednego z niemieckich magazynów otwarcie skrytykował politykę transferową Bayernu Monachium. Na słowa polskiego piłkarza szybko zareagował dyrektor sportowy mistrzów Niemiec, Hasan Salihamidzić.

Robert Lewandowski udzielił ostatnio mocnego wywiadu w niemieckich mediach. Napastnik Bayernu Monachium skrytykował politykę transferową mistrzów Niemiec i powiedział, że w ostatnich latach między Bawarczykami, a innymi topowymi klubami z Europy powstała przepaść.

- Bayern musi być bardziej kreatywny, jeśli chce sprowadzać piłkarzy światowej klasy do Monachium. Jeśli chce osiągać sukcesy, musi ściągać zawodników, którzy zapewnią wystarczającą jakość - powiedział kapitan reprezentacji Polski w rozmowie z niemieckim magazynem "Spiegel".

Po tych słowach największe media sportowe w Niemczech rozpoczęły rozważania na temat polityki transferowej Bayernu, a większość z nich zgodnie stwierdziła, że najlepszy klub minionego sezonu Bundesligi powinien bardziej ryzykować i sprowadzać głośniejsze nazwiska.

Po sobotniej porażce Bayernu z Hoffenheim (0-2), głos w całej sprawie zabrał dyrektor sportowy klubu, Hasan Salihamidzić. - Słowa Roberta Lewandowskiego pokazują, że jest zaniepokojony sytuacją w drużynie - powiedział były zawodnik, a od niedawna dyrektor Bawarczyków.

- To dobrze, że Lewandowski tak zareagował, pokazał tym, że zależy mu na zespole. Jednak ostatecznie, to władze klubu podejmują decyzję odnośnie działań na rynku transferowym i trzeba o tym pamiętać - dodał Salihamidzić.