Ostatnia przymiarka przed Wielką Wrocławską

Gonitwy przeszkodowe, płotowe i płaskie oraz silna reprezentacja z Czech. Tak w skrócie zapowiada się wyścigowa niedziela na Partynicach.

W najbliższą niedzielę, 28 czerwca, na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych rozegrane zostaną ostatnie, przed lipcową przerwą, wyścigi. Swój udział w zawodach zapowiedzieli nasi południowi sąsiedzi, którzy łącznie zgłosili dwadzieścia dwa konie. Najlepsze z nich sprawdzą się w gonitwie Wrocławska Trial i jeśli egzamin wypadnie pomyślnie, zapewne zobaczymy je w pierwszą niedzielę września w Wielkiej Wrocławskiej Nagrodzie Totalizatora Sportowego.

Dwa bardzo doświadczone i zaprawione w przeszkodowych bojach konie przywozi trener Pavel Poles. Najstarszy w stawce, 12-letni Ursan, nie jest już może tak błyskotliwy jak kiedyś, ale to wciąż groźny rywal. W Nagrodzie Nila do końca walczył o zwycięstwo z Nechiusem, a w Pardubicach przegrał tylko ze znakomitym Khalshani. Warto również zwrócić uwagę na konia imieniem Armagedon. Ten dziesięciolatek ma na koncie udział w ponad trzydziestu gonitwach przeszkodowych w tym w Wielkiej Pardubickiej. Z koalicją czeskich stiplerów powalczą dwa najlepsze czterolatki ubiegłego sezonu - Negro Czacza i Zinedine.

W gonitwie z płotami o kolejne, trzecie już w tym sezonie, zwycięstwo powalczy Torgon. Zmierzy się m.in. z partynicką Habaną oraz niemieckim Samosem, uczestnikiem Deutsches Derby.

Pierwszy raz w tym roku na starcie do gonitwy z płotami zobaczymy trzylatki, które zainaugurują specjalnie dla nich przeznaczony cykl objęty patronatem Dyrektora Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych Partynice Jerzego Sawki.

W trakcie sześciu dni wyścigowych Wrocławski Tor na Partynicach odwiedziło już przeszło 40 000 widzów. Specjalnie dla nich organizatorzy regularnie przygotowują rozmaite dodatkowe atrakcje. Przy współpracy z Zielonym Centrum zaaranżowana została plaża z leżakami i palmami daktylowymi. W najbliższą niedzielę pojawi się również strefa zabaw, gdzie będzie można zagrać w scrabble terenowe, bulle, szwedzkie kręgle czy petenki. Jak zwykle będą przejażdżki na kucykach oraz spotkania z Damarem - filmowym koniem Bohuna z ekranizacji Ogniem i Mieczem Jerzego Hoffmana.

Serdecznie zapraszamy w niedzielę, 28 czerwca, o godzinie 14.15. Wrocławski Tor Wyścigów Konnych - Partynice, ul. Zwycięska 2. Wstęp wolny.

W lipcu czeka nas wakacyjna przerwa - na kolejne dni wyścigowe zapraszamy już w sierpniu!

Materiał powstał w ramach akcji "Wyjechani na Weekend", której partnerem jest firma Continental.

Więcej o: