Arena Lublin - ciekawostki, wydarzenia, dojazd, pojemność

Arena Lublin. Miejski stadion piłkarski przy ul. Stadionowej w Lublinie, którego budowa zakończyła się latem 2014 roku. Stadion został wybudowany w dzielnicy Za Cukrownią. Obiekt przeznaczony jest na mecze piłki nożnej, mogą się także odbywać na nim koncerty. Jaka pojemność? Jaki dojazd?

Arena Lublin w pigułce

Na trybunach lubelskiego stadionu piłkarskiego może zasiąść maksymalnie 15,5 tys. widzów. Obiekt znajduje się na gruntach wykupionych przez miasto od Krajowej Spółki Cukrowej. Teren inwestycji to ok. 30 ha, z czego ponad połowę zajmuje sam stadion.

Budowa stadionu wraz z zagospodarowaniem przylegającego terenu została wpisana na listę podstawową projektów kluczowych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO) na lata 2007–2013. Szacuje się, że roczne koszty utrzymania stadionu w wysokości 24 mln złotych zostaną pokryte z przychodu z biletów, reklam i obiektów komercyjnych, a 5 mln zł zostanie dołożone z miejskich funduszy.

Pojemność Areny Lublin

Arena Lublin pomieści ponad 15 tysięcy widzów, z czego na trybunach przygotowano prawie 15 300 numerowanych miejsc siedzących, z wydzielonym sektorem VIP na 330 miejsc oraz dodatkowo miejsca dla mediów. Na poziomie pierwszego rzędu sektora I znajduje się 18 stanowisk dla kibiców na wózkach inwalidzkich wraz z miejscami dla opiekunów.

Wymiary boiska: 105 x 68 metrów z podgrzewaną murawą (przez system 27 km przewodów z glikolem) i systemem drenażowym. Obok stadionu powstały dwa pełnowymiarowe boiska treningowe ze sztuczną i trawiastą nawierzchnią wraz z oświetleniem.

Na stadionie mecze ligowe rozgrywają drużyny piłkarskie Motoru Lublin, Lublinianki Lublin i Górnika Łęczna.

Plan Areny LublinPlan Areny Lublin mosir.lublin.pl

Położenie, adres, dojazd do Areny Lublin

Stadion znajduje się przy ulicy Stadionowej 1, w dzielnicy Za Cukrownią, na terenach po zlikwidowanej Cukrowni Lublin, w odległości 50–100 m od Bystrzycy.

Parking pod Areną Lublin zajmuje powierzchnię 14 000 m2, mieszcząc 1040 miejsc parkingowych. Przy Arenie Lublin są przygotowane również dwa parkingi dla rowerów, którepomieszczą 100 pojazdów.

Dojazd do Areny Lublin autobusami linii: 1, 13, 28, 34, 45, 0N3, 150.

Więcej o: