Stadion Wrocław, stadion Śląska - ciekawostki, wydarzenia, dojazd, pojemność

Stadion Miejski we Wrocławiu - stadion piłkarski we Wrocławiu.. Głównym użytkownikiem areny jest klub piłkarski Śląsk Wrocław. Stadion był jedną z aren Euro 2012 - rozegrane na nim zostały trzy mecze fazy grupowej (w tym jeden Reprezentacji Polski - 16 czerwca). Jaką ma pojemność? Jaki dojazd?

Pojemność Stadionu Wrocław

Wszystkie miejsca są siedzące, numerowane i zadaszone. Pojemność stadionu wynosi 45 105 wliczając w to miejsca dla niepełnosprawnych (204) i miejsca VIP (2130).

Wielofunkcyjne i przeszklone loże i incentive boksy, są dostępne na wschodniej i zachodniej trybunie stadionu. Każde z nich ma wyjście na taras o szerokości ok. 2,5 m z widokiem na murawę. W zależności od rodzaju, mieszczą 13 lub 26 osób, ale można je łączyć. Do każdej loży i incentive boksu są przypisane również miejsca VIP na trybunie, w bezpośrednim sąsiedztwie tarasu.

Na stadionie znajdują się także 102 miejsca dla niepełnosprawnych i kolejne 102 dla osób im towarzyszących. W barach stadionowych znajdują się specjalne, niższe blaty, aby osoby na wózkach nie miały kłopotów ze zjedzeniem posiłku. Jest także 50 stanowisk dla osób, które mają problemy ze wzrokiem. Dla osób niedosłyszących są również słuchawki do obioru profesjonalnego komentarza.

Sektor dla kibiców gości znajduje się w południowo-wschodnim narożniku, oznaczony jako X ma pojemność 3439 miejsc.

Stadion WrocławStadion Wrocław stadionwroclaw.pl

Położenie, adres i dojazd na Stadion Wrocław

Stadion znajduje się we Wrocławiu, w dzielnicy Fabryczna na terenie administracyjnie należącym do osiedla Pilczyce, między ul. Lotniczą, Królewiecką i aleją Śląską. W pobliżu wschodniej strony stadionu przepływa rzeka Ślęza, bezpośrednio za którą położony jest Park Pilczycki. Przy zachodniej stronie przebiega aleja Śląska i A8 – Autostradowa Obwodnica Wrocławia (AOW), za którą znajduje się Kąpielisko Glinianki, przy stronie południowej droga krajowa nr 94, natomiast 1700 m na północ od stadionu przepływa rzeka Odra.

Obecnie do stadionu dojechać można komunikacją miejską – tramwajem 31 oraz autobusami: 101, 102, 103, 104 i nocnym 245 do północnej strony, oraz tramwajami 3, 10, 20, 33 oraz autobusami 128 i nocnymi 243, 253 do strony południowej. Przy południowej stronie stadionu wybudowano węzeł komunikacyjny, w którym znajduje się nowa stacja kolejowa Wrocław Stadion. Dwutorowa linia kolejowa przebiega na poziomie zero, zaś na poziomie pierwszym poprowadzona jest linia tramwajowa, która łączy Leśnicę z centrum miasta. Węzeł jest również dostępny dla ruchu kołowego. Znajduje się tu parking dla samochodów, przystanek dla miejskich autobusów, ścieżki rowerowe oraz parking dla rowerzystów. Obok znajduje się węzeł autostradowy Wrocław Stadion łączący autostradę A8 z drogą krajową 94 i parkingami przy stadionie. Po wschodniej stronie stadionu usytuowane jest lądowisko dla helikopterów.

Stadion WrocławStadion Wrocław stadionwroclaw.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.