Łódzka Atlas Arena - ciekawostki, wydarzenia, infrastruktura

W Atlas Arenie w Łodzi nie brakuje ciekawych wydarzeń spod znaku sportu, muzyki i rozrywki, dlatego co rusz napływają do niej setki osób z całej Polski. Poznaj krótką historię tego obiektu, dowiedz się wszystkiego o sektorach, trybunach i miejscach dla widzów. Sprawdź, jak dojechać do Atlas Areny i gdzie zaparkować.

Atlas Arena w pigułce

Łódzka Atlas Arena to rozległy obiekt widowiskowo-sportowy o powierzchni całkowitej około 27 550 mkw, przygotowany do przyjęcia kilkunastu tysięcy widzów. Rozpoczęta w 2006 roku budowa hali została zwieńczona w połowie 2009 roku. Wtedy też została oddana do użytku, a pierwszym wydarzeniem, które się w niej odbyło, był mecz piłki siatkowej pomiędzy Polską a Brazylią w ramach Ligi Światowej. Od tego czasu Atlas Arena nie przestaje gościć u siebie międzynarodowych i krajowych imprez sportowych w wielu dyscyplinach (między innymi w piłce ręcznej, siatkówce, sportach walki, halowym enduro), jak również widowisk rozrywkowych oraz koncertów i muzyczno-tanecznych show. W Atlas Arenie koncertowali między innymi: Depeche Mode, The Cure, Rod Stewart, Deep Purple, Lenny Kravitz i wiele innych sław.

Hala może poszczycić się nowoczesną, zgodną z obowiązującymi dziś światowymi standardami konstrukcją, dzięki czemu jest doskonale przygotowana, by sprostać wymaganiom nawet najbardziej wymagającej rewii, przedstawienia czy koncertu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby nagle główna płyta została zamieniona w wielkie lodowisko, zbiornik wodny lub spektakularny, piaszczysty tor do motocrossu. Niekiedy Arena zamienia się także w idealnie nagłośnioną i oświetloną salę koncertową, w której odbiorcy uczestniczą w muzyczno-wizualnej uczcie. Modyfikowalna, dostosowana do obsługi zaawansowanych technologicznie eventów Atlas Arena jest miejscem docenianym przez coraz liczniejszych organizatorów imprez. Wydarzenia w tym obiekcie cieszą się również szczególną sympatią publiczności, o czym świadczą niemal zawsze wypełnione po brzegi trybuny.

Trybuny, sektory i miejsca w Atlas Arenie

Ilość miejsc w Atlas Arenie to około 13 tysięcy, przy czym 10 tysięcy wbudowanych jest na stałe, a pozostałe 3 tysiące stanowią miejsca dostawiane na płycie. Doskonale zorganizowana infrastruktura pozwala na łatwe i szybkie dotarcie do wyznaczonego rzędu i miejsca. Na zewnątrz usytuowanych jest 8 wejść prowadzących do poszczególnych sektorów. Każdemu z dwudziestu sektorów przypisana jest jedna z liter od A do W. Spoglądając na plan widowni dostrzeżemy także kilkanaście wyjść oraz 4 sekcje dla niepełnosprawnych. Rozkład miejsc jest klarowny i czytelny, po wejściu do hali widoczne są oznaczenia, które ułatwiają nawigację po obiekcie.

W przypadku niektórych wydarzeń plan miejsc w Atlas Arenie ulega lekkim modyfikacjom. I tak na przykład podczas koncertów, oprócz trybun, do dyspozycji uczestników pozostaje także miejsce na płycie, a w jego obrębie strefa golden circle, diamond circle, itp. Podczas niektórych widowisk dostępne są także specjalne strefy VIP, a sektory podzielone są dodatkowo na podsektory. Niekiedy dostawiane są też dodatkowe siedzenia na dole.

Położenie, adres i dojazd do Atlas Areny

Miejska Arena Kultury i Sportu zwana Atlas Areną znajduje się w Łodzi, przy ulicy Bandurskiego 7, stanowiącej część trasy W-Z, łączącej dzielnicę Retkinia z dzielnicą Widzew. Korzystna lokalizacja na terenie osiedla Zdrowie, w pobliżu stadionu Łódzkiego Klubu Sportowego, Aquaparku Fala, ZOO i Ogrodu Botanicznego, umożliwia gościom odwiedzającym Łódź na skorzystanie z różnych atrakcji bez konieczności przemieszczania się na drugi koniec miasta.

Równie dogodny jest dojazd do hali. Mieszkańcy Łodzi mogą skorzystać z komunikacji miejskiej, mianowicie z linii tramwajowych nr 8, 10, 12 i 14 lub autobusowych nr 6, 50, 52, 80, 80A, 86, 97, 98, 99, 99A. Bliskość dworca PKP Łódź Kaliska oraz lotniska Lublinek sprawia, że i dla gości z dalszych stron dotarcie do celu nie powinno stanowić żadnego problemu.

Jeśli chodzi dojazd samochodem, podróżujący A1 mogą zjechać na węźle w Strykowie, a następnie podążać ulicami Strykowską, Kopcińskiego, Piłsudskiego, Mickiewicza, Bandurskiego. Analogiczna trasa dotyczy jadących A2 od strony Warszawy. Z kolei od strony Poznania z A2 można zjechać na węźle Emilia i dalej w kierunku Łodzi DK 91 prowadzącą Aleją Włókniarzy do Bandurskiego. Załączona mapa ułatwi Państwu odszukanie potencjalnych tras dojazdowych do Atlas Areny.

Parking przy Atlas Arenie

Na terenie samego obiektu znajduje się płatny parking na około 1000 miejsc postojowych, z wydzielonymi miejscami specjalnymi dla osób niepełnosprawnych. Trzeba jednak liczyć się z tym, że w przypadku szczególnie ważnych czy cieszących się ogromnym zainteresowaniem imprez i wydarzeń sportowych, może pojawić się problem z miejscami parkingowymi na terenie samego obiektu. Dlatego warto rozważyć inną opcję, mianowicie pozostawienie samochodu w pobliżu i ewentualne skorzystanie z usług komunikacji miejskiej.

Bezpłatnie można zaparkować pod wiaduktem kolejowym na dworcu Łódź Kaliska oraz przy pętli autobusowej na skrzyżowaniu Alei Włókniarzy i ul. Karolewskiej. Do dyspozycji są także miejsca parkingowe wzdłuż Alei Unii Lubelskiej i ul. Srebrzyńskiej oraz przed Aquaparkiem Fala. Przy Unii Lubelskiej zatoka rozciąga się od ul. Konstantynowskiej do Srebrzyńskiej, przy ul. Srebrzyńskiej od Unii Lubelskiej do ul. Jarzynowej.

Copyright © Agora SA