Skoki narciarskie. Konkurs drużynowy w Pjongczangu. Gdzie oglądać za darmo?

W poniedziałek 19 lutego o godzinie 13:30 rozpocznie się konkurs drużynowy w skokach narciarskich na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu. O 12:15 rozpocznie się seria próbna. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE. Transmisja TV w TVP 1, TVP Sport i Eurosport 1. Stream online za darmo na stronie sport.tvp.pl.

O 13.30 rozpocznie się walka o medal w skokach drużynowych (seria próbna o 12.15). Zdecydowanym faworytem jest Norwegia, ale mogą jej zagrozić Niemcy oraz Polska. W teorii o medal mogą powalczyć jeszcze Słoweńcy, Austriacy oraz Japończycy. Gdyby liczyć wyniki konkursu drużynowego na podstawie sobotniego indywidualnego konkursu na dużej skoczni Norwegia zdobyłaby złoto, Niemcy srebro, a Polacy brąz.

Terminarz Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu

Podobnie jak w konkursach indywidualnych, biało-czerwoni wystąpią w składzie Maciej Kot (19. w sobotnim konkursie), Stefan Hula (15.), Dawid Kubacki (10.) i Kamil Stoch (1.). Poza drużyną znalazł się ponownie Piotr Żyła, który wypadał na treningach zdecydowanie najsłabiej. Sam zawodnik przyznał w rozmowie z dziennikarzami, że taka decyzja Horngachera nie może dziwić, biorąc pod uwagę skoki "Wiewióra".

Główni faworyci do złota - Norwegowie - wygrali w tym sezonie wszystkie konkursy drużynowe poza jednym. Pojawią się w składzie: Daniel Andre Tande (4. na skoczni dużej), Andreas Stjernen (8.), Johann Andre Forfang (5.) oraz Robert Johansson (3.). Poza kadrą znalazł się Anders Fannemel.

KLASYFIKACJA MEDALOWA IGRZYSK W PJONGCZANGU

Największą niespodziankę przygotował Werner Schuster, trener Niemców. W drużynówce nie zobaczymy Markusa Eisenbichlera, który zajął 14. miejsce na dużej skoczni. Zastąpi go Stephan Leyhe, który będzie skakał jako drugi. Pierwszy będzie Karl Geiger (7. miejsce), trzeci Richard Freitag (9.), a jako czwarty będzie Andreas Wellinger (2.).

Transmisja TV w TVP 1 i Eurosport 1. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE. Stream online dostępny na stronie sport.tvp.pl.

Zobacz wideo