Transfery. Jan Bednarek Southampton

Jan Bednarek oficjalnie przeszedł z Lecha Poznań do Southampton FC za sześć milionów euro. To najdroższy transfer z polskiej ligi w historii.

Bednarek ma za sobą bardzo udany sezon. 21-letni obrońca zagrał w 34 meczach Lecha Poznań i stał się kluczowym piłkarzem w drużynie Nenada Bjelicy. Lech nie mógł jednak odrzucić tak atrakcyjnej oferty. Do tej pory najdroższym transferem z polskiej ligi był Adrian Mierzejewski. W 2011 roku Polonia Warszawa zarobiła na jego sprzedaży - do Trabzonsporu - aż 5,25 mln euro.

Bednarek pewnie będzie miał kłopoty z regularną grą w nowym klubie. Liderem defensywy jest Virgil van Dijk, jeden z najlepszych stoperów Premier League. Najczęściej w roli jego partnera na ośrodku obrony występował Maya Yoshida. A są jeszcze: Jack Stephens i Florin Gardos.

Są jednak powody do optymizmu, ponieważ Southampton słynie z tego, że daje szanse młodym zawodnikom. A nowym trenerem został Mauricio Pellegrino, więc stary układ sił może stracić na znaczeniu, tym bardziej, że van Dijk może opuścić drużynę.

Copyright © Agora SA