Skoki narciarskie 17.03.17 - Vikersund na żywo. Gdzie i o której godzinie? Stream live

Skoki narciarskie w Vikersund. Konkurs rozpocznie się 17 marca o godzinie 16:15. Transmisja TV w Eurosport 1 i TVP 1. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE. Stream online na sport.tvp.pl.

W czwartkowym konkursie w Trondheim Kamil Stoch zajął piąte miejsce, a Maciej Kot trzynaste. Wygrał zdecydowanie Austriak Stefan Kraft, który umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej PŚ.

Stoch skoczył 139,5 i 137,0 m, co dało mu łączną notę 285,1 pkt. Prowadzący już na półmetku Kraft, który w drugiej serii oddał najdłuższy skok w konkursie (142,5 m), otrzymał w sumie 302,0 pkt.

Drugie miejsce zajął Norweg Andreas Stjernen (294,3 pkt), a trzecie Niemiec Andreas Wellinger - 289,6 pkt.

W serii finałowej wystąpiło trzech Polaków. Maciej Kot, który po pierwszej serii zajmował 22. miejsce, ostatecznie awansował na 13. miejsce. Gorzej w serii finałowej spisał się Piotr Żyła. Zajął w czwartkowym konkursie 23. lokatę, choć na półmetku był szesnasty.

Awansu do serii finałowej nie wywalczyli 34. Klemens Murańka i 37. Dawid Kubacki.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Kraft powiększył przewagę nad drugim Stochem do 86 punktów. Austriak został również nowym liderem cyklu Raw Air.

Raw Air. Tendencja spadkowa polskich skoczków jest mocno niepokojąca