Skoki narciarskie na żywo 16.03.17 - Trondheim. Transmisja ONLINE i w TV. Relacja LIVE

Skoki narciarskie w Trondheim. Konkurs rozpocznie się 16 marca o godzinie 17:00. Transmisja TV w Eurosport 1 i TVP 1. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE. Stream online na sport.tvp.pl.

Kamil Stoch wygrał prolog przed czwartkowym konkursem w Trondheim, a Stefan Kraft zajął dopiero 27 miejsce. W zawodach zobaczymy pięciu Polaków. Kwalifikacje trwały prawie dwie godziny, a organizatorzy często musieli przerywać skoki.

Kamil Stoch okazał się najlepszym skoczkiem środowego prologu na skoczni w Trondheim. Polak w znakomitym stylu poszybował 139 metrów i zajął pierwsze miejsce. Tuż za nim znaleźli się Andreas Stjernen (139 m) i Andreas Wellinger (138 m) , którzy skakali w znacznie lepszych warunkach. W prologu zupełnie nie poradził sobie Stefan Kraft, który skoczył tylko 120 metrów i zajął 27. miejsce.

Pierwszym Polakiem, który pojawił się na starcie był Klemens Murańka. Skoczek poleciał 125 metrów, co dało mu 24. miejsce. Kolejnym biało-czerwonym był Dawid Kubacki. Polak skakał w bardzo trudnych warunkach, które mocno rozbujały skoczka w locie. Kubacki opanował jednak sytuację i wyciągnął 118 metrów (45. miejsce). Przyzwoity, choć niezbyt daleki skok oddał także Piotr Żyła (126,5 metra, 16. miejsce). Dużo lepiej wypadł Maciej Kot, który poszybował 130,5 metra, co pozwoliło mu zająć 10 miejsce. W czwartkowym konkursie zobaczymy pięciu Polaków. Jedynym biało-czerwonym, który nie przebrnął przez kwalifikacyjne sito, był Jan Ziobro.

Kwalifikacje były rozgrywane przez blisko dwie godziny. Organizatorzy byli zmuszeni do przerwania skoków na blisko 40 minut. Niestety nikt nie ogłosił przerwy i oczekujący na skok Gregor Schlierenzauer ciągle musiał być w gotowości. Austriak w pewnym momencie się zdenerwował i zrezygnował z oddania skoku.

Raw Air. Kamil Stoch wygrywa prolog w Trondheim!