Konkurs drużynowy w skokach w Lahti. Czy Polacy wygrają? TRANSMISJA ONLINE LIVE. Stream za darmo na żywo

Konkurs drużynowy w skokach narciarskich na MŚ w Lahti rozpocznie się w sobotę 4 marca o godzinie 16:15. Transmisja TV z konkursu drużynowego w TVP 1 i Eurosport 1. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE. Stream online na stronie sport.tvp.pl.

W sobotę o 16.15 drużynowy konkurs na dużej skoczni, czyli konkurencja, w której Polacy w tym sezonie Pucharu Świata zajęli dwa razy pierwsze miejsce i raz drugie. W polskiej drużynie konkurs zacznie Piotr Żyła, po nim będzie skakać Dawid Kubacki, jako trzeci Maciej Kot i ostatni - Kamil Stoch. Czyli kolejno: niespodziewany medalista z Lahti, najrówniej skaczący polski skoczek w Lahti, skoczek z czołowej szóstki obu konkursów MŚ i lider Pucharu Świata. W konkursie na dużej skoczni wszyscy Polacy z drużyny byli w czołowej ósemce.

Piątkowy trening

Markus Eisenbichler okazał się najlepszy w pierwszej serii treningowej, Richard Freitag w drugiej. Piątkowy trening odpuściło jednak większość zawodników, w tym Polaków.

W piątek na skoczni zobaczyliśmy tylko dwóch naszych reprezentantów - Jana Ziobrę i Stefana Hulę. Żaden z nich raczej nie ma szans, by wystąpić w sobotnim konkursie drużynowym. Początek zawodów o 16.15, relacja na żywo w Sport.pl, transmisja w Eurosporcie i TVP1.

Markus Eisenbichler był najlepszy spośród 23 skoczków, którzy stanęli na starcie pierwszego piątkowego treningu. Niemiec skoczył 127,5 metra, o pół metra krócej skoczył Robert Johansson, a trzecie miejsce zajął Karl Geiger. Najlepszy z Polaków - Jan Ziobro - uplasował się na szóstej pozycji (122,5 m), Stefan Hula był siedemnasty (114 m).

Na starcie drugiego treningu skoczków było jeszcze mniej (zabrakło najlepszego w pierwszej sesji Eisenbichlera). Najlepiej spisał się Richard Freitag, który oddał skok na odległość 125,5 m. Drugi był Roman Koudelka, trzeci - Stephan Leyhe. Niestety Polacy spisali się gorzej, niż w pierwszej sesji. Ziobro, po skoku na odległość 119 m, zajął ósme miejsce. A Stefan Hula skoczył ledwie 104 m i wyprzedził tylko czterech Kazachów.

Ziobro i Hula - co potwierdził tylko jeszcze piątkowy trening - mają minimalne szanse, by wystąpić w sobotnim konkursie drużynowym. Początek konkursu o 16.15, relacja na żywo w Sport.pl, transmisja w Eurosporcie i TVP1.

MŚ Lahti 2017. Żyła: "Nigdy czegoś takiego nie przeżyłem"