Skoki w Lahti. Transmisja LIVE. Stream ONLINE. Relacja NA ŻYWO

Skoki narciarskie. Kwalifikacje do konkursu na skoczni K-90 odbędą się w piątek o godzinie 13:30. Konkurs główny rozpocznie się w sobotę o 16:30. Transmisja TV z kwalifikacji i konkursu głównego w TVP 1 i Eurosport 1. Stream online dostępny na stronie sport.tvp.pl.

Z powodu zbyt silnego wiatru jury zdecydowało o odwołaniu środowego treningu na skoczni normalnej w Lahti.


Od początku były wątpliwości, czy skoczkowie w środę będą mogli potrenować w Lahti. Przed południem organizatorom nie udało się przeprowadzić serii próbnej kobiet z powodu silnego wiatru. Średnia prędkość jaką zmierzono to 7 m/s, a porywy dochodziły nawet do 10 m/s. W takich warunkach bezpiecznie skakać się nie da i jury zdecydowało o odwołaniu męskiego treningu.

Na liście startowej do pierwszego treningu w fińskim Lahti było 81 skoczków, wśród nich sześciu Polaków. Podopieczni trenera Stefana Horngachera otrzymali numery startowe: 54 - Stefan Hula, 57 - Jan Ziobro, 64 - Dawid Kubacki, 71 - Piotr Żyła, 77 - Maciej Kot i 81 - Kamil Stoch.

Szkoleniowiec po czwartkowym treningu, o ile się on odbędzie, ogłosi skład czteroosobowego zespołu, który w piątek wystąpi w kwalifikacjach do sobotniego konkursu na skoczni normalnej.

Kwalifikacje zaplanowane są na piątek o godz. 13.30. Wystąpi w nich po czterech zawodników w każdego kraju. W oficjalnym treningu wezmą udział także zawodnicy m.in. z Kazachstanu, Turcji czy Łotwy, którzy w tym sezonie nie zdobyli jeszcze punktów Pucharu Świata i ich szanse na awans do pierwszej serii sobotniego konkursu (16.30) są znikome.

Prognoza pogody w Lahti na najbliższe dni nie jest korzystna. Meteorolodzy spodziewają się wiatrów dochodzących nawet do 7 m/s.

Kwalifikacje do konkursu na skoczni K-90 odbędą się w piątek o godzinie 13:30. Konkurs główny rozpocznie się w sobotę o 16:30. Transmisja TV z kwalifikacji i konkursu głównego w TVP 1 i Eurosport 1. Stream online dostępny na stronie sport.tvp.pl.