Puchar Świata w Oberstdorfie. Gdzie obejrzeć? Transmisja w TV. Relacja LIVE

W sobotę o godzinie 16:00 odbędą się zawody PŚ w lotach narciarskich w Oberstdorfie. Transmisja TV w Eurosport 1 i TVP 1. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

W Oberstdorfie Stoch będzie skakał jako lider Pucharu Świata, zwycięzca niedawnego Turnieju Czterech Skoczni, po wygranie którego ruszał kilka kilometrów od mamuciego obiektu im. Heiniego Klopfera, wreszcie jako zawodnik, który dopiero co notował serię czterech zwycięstw w rzędu. Trudno o lepszą okazję, by udowodnić, że potrafi odlecieć. I trudno o lepsze miejsce. Za rok w Oberstdorfie odbędą się mistrzostwa świata w lotach. Gdyby Stoch je wygrał, stałby się drugim po Mattim Nykaenenie skoczkiem w historii, który skompletował wszystkie trofea (złoto igrzysk, złoto MŚ, złoto MŚ w lotach, triumf w Turnieju Czterech Skoczni i w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata).

Już ponad 200 razy skoczkowie narciarscy osiągnęli co najmniej 230 metrów, a ani jednego takiego wyniku nie zanotowano jeszcze w Oberstdorfie, gdzie w najbliższy weekend zostaną rozegrane zawody Pucharu Świata. Jeden z najmniejszych dotąd mamutów urósł, szykując się na przyszłoroczne mistrzostwa świata. Ale chyba nie na tyle, by najlepsi mogli poprawić na nim rekord globu wynoszący 251,5 m.

TRANSMISJA TV w sobotę na Eurosport 1 oraz TVP 1 od godz: 16:00.

Relację na żywo będziecie także mogli śledzić na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.