Skoki w Wiśle. 14.01 Gdzie obejrzeć transmisję? O której godzinie w TV?

Puchar Świata w skokach narciarskich w Wiśle odbędzie się w sobotę o 16. Transmisja TV w TVP 1 i Eurosporcie. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE. Stream online na stronie sport.tvp.pl.

- Nie możemy rozmawiać z mediami w czasie wolnym - poinformował Piotr Żyła, odpowiadając na prośbę Sport.pl o rozmowę zapowiadającą weekend w jego Wiśle. Drugi skoczek 65. Turnieju Czterech Skoczni jako gospodarz zawodów na skoczni imienia Adama Małysza kolegów z kadry będzie witał dopiero w czwartkowy wieczór. W sobotę zwycięzcy TCS rozjechali się z Bischofshofen do domów, weekend spędzili z rodzinami, a od poniedziałku trenowali, ale albo indywidualnie, albo w niewielkich grupkach i wyłącznie poza skoczniami.

- Po Turnieju Czterech Skoczni zawodnicy dostali czas na regenerację, odpoczynek i trening w domu oraz na sali gimnastycznej. Trener nie przewidział teraz czasu dla mediów, bo to moment, żeby się na nowo zmobilizować i już zacząć przygotowania do mistrzostw świata - tłumaczy Alicja Kosman, rzecznik kadry.

Horngacher w kierunku drugiej największej imprezy tego sezonu patrzył już zaraz po zawodach w Bischofshofen. - Nie możemy teraz odpuścić, nie spoczniemy na laurach, sezon się jeszcze nie skończył - zapowiadał pod skocznią Paula Ausserleitnera, gdzie Kamil Stoch był dekorowany jako zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni, Żyła skończył imprezę na drugim, a Maciej Kot - na czwartym miejscu.

Pytany o dwa polskie weekendy Pucharu Świata, w Wiśle i zaraz po niej w Zakopanem, austriacki trener odpowiadał: - Będzie wielkie zainteresowanie, ale nie boję się tego, bo wydaje mi się, że chłopcy nauczyli się, że trzeba bardzo mocno stąpać po ziemi.

Więcej obaw wyrażał Adam Małysz. - Powiem szczerze, już się boimy - mówił dawny mistrz, a obecnie dyrektor PZN ds. skoków i kombinacji norweskiej. Ale też od razu dodawał: - Przygotowujemy się od jakiegoś czasu do tego, żeby zawodników od wielkiego szału odciągnąć.

Jak widać, sztab zapanował nad wszystkim, nad czym mógł zapanować. - Każdy dostał indywidualną rozpiskę od trenera, a na siłowniach spotykały się grupy - w Zakopanem ta z Zakopanego i okolic, a ta beskidzka u siebie. Generalnie zawodnicy byli w domach, odpoczęli, bo to było im najbardziej potrzebne. Natomiast na zawodach będzie już normalnie, skoczkowie będą dostępni dla mediów - mówi Kosman.

TRANSMISJA Z PUCHARU ŚWIATA W SKOKACH W WIŚLE W TVP 1 I EUROSPORT 1. RELACJA NA ŻYWO W SPORT.PL I APLIKACJI SPORT.PL LIVE. STREAM ONLINE NA STRONIE SPORT.TVP.PL.