MŚ w piłce ręcznej. Polska - Norwegia na żywo. TRANSMISJA TV. Stream online

Mecz Polska - Norwegia na MŚ w piłce ręcznej we Francji odbędzie się 12 stycznia o 20:45. Transmisja w TVP 2 i TVP Sport. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE. Stream online na stronie sport.tvp.pl.

Christian Berge, trener reprezentacji Norwegii, która w czwartek zmierzy się w swoim pierwszym meczu mistrzostw świata w piłce ręcznej z Polską, stwierdził, że rywal z powodu braku kilku gwiazd niekoniecznie jest osłabiony i może być przeciwnikiem nieprzewidywalnym.

W turnieju, który odbędzie się we Francji w dniach 11-29 stycznia Norwegia i Polska wystąpią w grupie A z Francją, Rosją, Brazylią i Japonią. Berge przyznał, że kluczowym dla niego spotkaniem będzie pierwsze z Polską.

Dziennikarze kanału telewizji TV2 ocenili, że są zaskoczeni składem Polski, w którym nie ma "superbramkarza" Sławomira Szmala, "armatnich strzelców" Karola Bieleckiego i Michała Jureckiego oraz "liniowego giganta" Kamila Syprzaka. Zwrócili też uwagę na brak polskiej gwiazdy Krzysztofa Lijewskiego i drugiego bramkarza Piotra Wyszomirskiego.

Christian Berge w rozmowie z TV2 stwierdził, że też jest bardzo zdziwiony, zaskoczony i że wolałby grać ze "starym zespołem", który Norwegia pokonała w ubiegłym roku podczas mistrzostw Europy rozgrywanych w Polsce.

"Teraz kiedy w składzie nie ma wielu znanych nam nazwisk mamy do czynienia z nową Polską, która pomimo że na papierze jest słabszym zespołem niż przed rokiem, to może nas poważnie zaskoczyć" - powiedział.

Przyznał, że mając w perspektywie mecz w czwartek z zespołem pełnym nowych nazwisk nie jest w zbyt dobrym humorze, zwłaszcza po przegraniu w piątek i sobotę dwóch meczów towarzyskich ze Szwecją, które były ostatnim sprawdzianem przed MŚ.

"Te spotkania w sumie nic nam nie dały i od niedzieli myślę już tylko o Polakach, lecz tu też jestem w kropce, ponieważ zbyt mało wiemy o tej drużynie, a pozorne osłabienie rywala może być mylące. Lubię grać z zespołami, które znam i na analizę ich gry i przygotowanie naszej możemy poświęcić w spokoju kilka miesięcy. W tym przypadku mamy tylko kilka dni, a cała wiedza o przeciwniku to zaledwie dwa mecze na wideo" - zakończył Berge.

TRANSMISJA Z MECZU POLSKA - NORWEGIA W TVP 2 I TVP SPORT. RELACJA NA ŻYWO W SPORT.PL I APLIKACJI SPORT.PL LIVE. STREAM ONLINE NA SPORT.TVP.PL.

Copyright © Agora SA