Rio 2016. Radwańska - Zheng. TRANSMISJA TV RELACJA LIVE STREAM ONLINE

Agnieszka Radwańska w I rundzie turnieju tenisa na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro zagra z Chinką Saisai Zheng. Mecz Radwańska - Zheng w sobotę 6 sierpnia o 19:00. Transmisja w TVP. Stream online na stronie sport.tvp.pl. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE.

Chińska tenisistka Saisai Zheng będzie rywalką Agnieszki Radwańskiej w 1. rundzie turnieju olimpijskiego w Rio de Janeiro. Inni polscy singliści - Magda Linette i Jerzy Janowicz - trafili na Rosjankę Anastazję Pawliuczenkową i Gillesa Muellera z Luksemburga.

27-letnia Radwańska jest rozstawiona z numerem czwartym, a w rankingu WTA zajmuje obecnie piąte miejsce. Pięć lat młodsza Zheng jest 64. rakietą świata. Zmierzą się po raz pierwszy.

Krakowianka debiut olimpijski zaliczyła w 2008 roku Pekinie, gdy odpadła w drugiej rundzie. Cztery lata później w Londynie przegrała mecz otwarcia.

Debiutująca w olimpijskich zmaganiach i 86. WTA na światowej liście Linette zmierzy się z 19. w tym zestawieniu Pawliuczenkową. Te tenisistki także czeka pierwsza w karierze konfrontacja.

Janowicz, który w tym roku z powodu kłopotów zdrowotnych rozegrał tylko dwa mecze, jest 174. w rankingu ATP. Jego rywal plasuje się na 37. pozycji. Do tej pory spotkali się czterokrotnie, za każdym razem w challengerach. Bilans jest remisowy: 2-2.