Bayern - Borussia LIVE. Relacja na żywo w Sport.pl [MECZYKI]

Mecz Bayern Monachium - Borussia Dortmund w finale Pucharu Niemiec odbędzie się w sobotę 21 maja o godzinie 20. Robert Lewandowski kontra Łukasz Piszczek! Transmisja meczu na żywo w TVP1 i sport.tvp.pl. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

W finale Pucharu Niemiec na Stadionie Olimpijskim w Berlinie Robert Lewandowski stanie do bratobójczej walki z Łukaszem Piszczkiem. Król strzelców Bundesligi (30 goli) wyrósł w Dortmundzie na gwiazdę, dziś strzela dla bogatszego Bayernu, ale były klub wciąż nosi w sercu. - Silna Borussia jest potrzebna wszystkim: lidze, bo staje się emocjonująca, Bayernowi, bo ma z kim rywalizować, i oczywiście mnie - mówi. - Spędziłem tam wspaniałe cztery lata, mecze z Borussią to dla mnie zawsze coś wyjątkowego.

Z Monachium żegna się Pep Guardiola, który odchodzi do Manchesteru City. Lewandowski twierdzi, że przy nim stał się lepszym piłkarzem, mimo że na początku nie zawsze rozumiał decyzje Katalończyka. Guardiola też uważa, że wiele się w Monachium nauczył, choć nie wygrał Ligi Mistrzów. Marzy, by pożegnać się podwójną koroną, mistrzostwo Niemiec już zdobył. To będzie także ostatni mecz w Dortmundzie Matsa Hummelsa, reprezentacyjny stoper przenosi się do Bayernu. Według byłego trenera obu klubów Ottmara Hitzfelda Bawarczycy dzięki silniejszej defensywie wygrają sobotni finał 3:2, ale dopiero po dogrywce. Piszczek ma w tej kwestii z pewnością zdanie przeciwne.

Zobacz wideo

12 najpiękniejszych goli w historii mistrzostw Europy [WIDEO]