Boks. Walka Głowacki - Cunningham. GŁOWACKI WYGRAŁ PAS WBO! [youtube - skrót]

Krzysztof Głowacki pokonał jednogłośnie na punkty Steve'a Cunninghama i obronił pas mistrza świata WBO wagi junior ciężkiej. Walka odbyła się w Nowym Jorku. Zobacz skrót!

Skrót:

 

Polak, zgodnie z zapowiedziami, niemal od początku dążył do nokautu. Po pierwszej, zapoznawczej rundzie, Głowacki przeszedł do zdecydowanych ataków. Dwa mocne lewe sierpowe sprawiły, że Cunningham w drugiej rundzie był dwukrotnie liczony. 29-letni bokser z Wałcza w trakcie dwunastorundowej walki w sumie aż czterokrotnie posłał swojego rywala na deski.

Amerykanin powstał i w dalszej części potyczki był już znacznie uważniejszy. W czwartej i piątej rundzie atakował Polaka. Później, do dziesiątego starcia kibice w Nowym Jorku oglądali wyrównaną potyczkę. Głowacki w dziesiątej rundzie ponownie posłał rywala na deski.

W jedenastej i dwunastej Polakowi brakowało siły, ale ostatecznie dotrwał do końca klinczując. Sędziowie nie mieli wątpliwości, że pas mistrza świata WBO w wadze junior ciężkiej powinien zostać przy Głowackim. Ich werdykt brzmiał 116-108, 115-109 oraz 115-109 dla Polaka.

Zobacz wideo