Polska - Macedonia w piłkę ręczną. Gdzie obejrzeć? Polsat Sport godz. 20:30. (Stream Online na żywo w internecie)

POLSKA - MACEDONIA (piątek o 20:30, Ergo Arena). Relacja na żywo online na Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE (tekstowa). Transmisja na Polsat Sport i Polsat Sport News. Stream ONLINE na ipla.tv

Cztery lata temu po przegranych eliminacjach do igrzysk w Londynie z kadrą żegnał się wielki Bogdan Wenta. Teraz, kwalifikacjami do igrzysk w Rio, przywita się z nią Tałant Dujszebajew, legenda piłki ręcznej. - Drużyna na pewno nie zagra jeszcze tak, jakbym sobie tego życzył - mówi nowy trener reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych. Ale i on, i każdy z zawodników awans uważa za obowiązek.

W piątek Polacy powalczą z Macedonią, czyli zespołem potrafiącym postawić się każdemu na świecie, ale w sobotę i niedzielę (wszystkie mecze o godz. 20.30) zagrają już "tylko" z Chile i Tunezją. Dwie najlepsze drużyny awansują do olimpijskiego turnieju, więc zwycięstwo nad Macedonią co prawda jeszcze go biało-czerwonym nie daje, ale niemal zapewnia. A porażka też nie przekreśla szans. Pozostali rywale są bowiem przeciętni. Polacy, trzeci zespół ostatnich mistrzostw świata, muszą sobie z nimi poradzić. Zwłaszcza kiedy grają we własnej hali wypełnionej 10 tysiącami kibiców.

Co prawda wsparcie fanów nie pomogło pod koniec stycznia. W Krakowie podczas mistrzostw Europy, kilka dni po wielkim zwycięstwie biało-czerwonych nad Francją, najlepszą drużyną dekady, miało spełnić się jedno z ostatnich marzeń generacji naszych szczypiornistów. Trzykrotni medaliści mistrzostw świata gladiatorzy pogubili się jednak w meczu z Chorwacją. I zamiast awansować do strefy medalowej "polskich" mistrzostw Europy, ponieśli koszmarną porażkę 23:37, po której do dymisji podał się Michael Biegler.

Dziś Niemiec mówi z szacunkiem, że Dujszebajew, który został jego następcą, to trener z innej, najwyższej półki. Biegler przez ponad 30 lat szkoleniowej kariery zdobył jeden medal - brąz MŚ w Katarze z Polakami. Kirgiz z hiszpańskim paszportem najpierw był jednym z najlepszych zawodników w historii dyscypliny, a przez dekadę w roli szkoleniowca już trzykrotnie wygrał Ligę Mistrzów. Teraz chce ponownie dokonać tej sztuki, z Vive Kielce, z którym w poprzedniej edycji Champions League zajął trzecie miejsce.

Zobacz wideo

Szalone końcówki, zwroty akcji i bohaterowie noszeni na rękach! Rzuty równo z syreną to nie wszystko [FOTOSTORY]

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.