Mecz Polska - Finlandia [relacja tekstowa, stream online]

Polska - Finlandia przed EURO 2016 odbędzie się w sobotę 26 marca o 17:30. Transmisja TV w TVP 1 i TVP Sport. Stream online dostępny będzie na stronie sport.tvp.pl. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE.

Gdyby w sobotę Polska pokonała w towarzyskim meczu Finlandię, nie byłoby wątpliwości, że do żadnego wielkiego turnieju w XXI wieku nie kroczyła tak pewnie, z takimi wynikami i w takim stylu.

RELACJA NA ŻYWO Z MECZU POLSKA - FINLANDIA

Euro 2016 zaczyna się nie za 78 dni, tylko za chwilę. Sparing z Finlandią będzie ostatnim przed ogłoszeniem kadry na mistrzostwa. Po dzisiejszym meczu pozostaną już tylko zgrupowania w Juracie (17-21 maja) i Arłamowie (23-31 maja), 30 maja trzeba zgłosić do UEFA 23 piłkarzy, którzy pojadą do Francji.

Nawałka do Wrocławia zabrał wszystkich zaproszonych na zgrupowanie (poza kontuzjowanym Karolem Linettym). Wcześniej dawał wytchnąć gwiazdom w sparingach z Czechami (listopad) i Grecją (czerwiec), tym razem chce udoskonalać organizację gry oraz stworzyć optymalne warunki testowanym piłkarzom. Wiadomo, że nowicjusz ma łatwiej, jeśli biega obok samych zawodników pierwszej jedenastki, niż gdy zespół składa się wyłącznie z rezerwowych i nowicjuszy. Mówiąc inaczej: Bartosz Salamon miał w środę idealne warunki, bo poza nim sparing z Serbią zaczął galowy skład.

W sobotę zmian będzie więcej, ale bez przesady. Krychowiak, który niedawno wyleczył kontuzję, mówił we wtorek, że chce grać z Finami, bo brakuje mu rytmu. Biegania po boisku potrzebuje też rezerwowy Fiorentiny Jakub Błaszczykowski. Przemęczony z kolei jest grający ostatnio co trzy dni Łukasz Piszczek, dlatego obrońca Borussii zacznie w rezerwie. W pierwszej jedenastce wystąpią Artur Boruc (w przerwie zmieni go Przemysław Tytoń), Artur Jędrzejczyk, Jakub Wawrzyniak oraz Paweł Wszołek, który zasłużył na powołanie sześcioma asystami w Serie A, a po meczu z Finami może się zbliżyć do kadry na ME.

Finlandia na ME nie pojedzie, w eliminacjach wyprzedziły ją - najwyżej przeciętne - Węgry, Rumunia i Irlandia Północna. Dlatego zwycięstwo z zespołem debiutującego trenera Hansa Backe nie powie nam, czy piłkarze Nawałki są gotowi na Euro. Ale jeśli dołożymy do niego wygrane z Serbią (1:0), Czechami (3:1) i Islandią (4:2), okaże się, że w XXI wieku żadna polska reprezentacja po zakończeniu eliminacji nie wyglądała tak przekonująco. Żadna nie wygrała czterech sparingów z rzędu i żadna nie dobiła do ostatniego zgrupowania przed turniejem z samymi zwycięstwami. Polski kibic nie dostał ani jednego sygnału, że we Francji może być źle. Dostaje raczej sygnały, że może być dobrze.

Przewidywane składy:

Polska: Boruc - Jędrzejczyk, Pazdan, Lewczyk, Wawrzyniak - Jodłowiec, Borysiuk - Wszołek, Starzyński, Kapustka - Teodorczyk

Finlandia: Hradecky - Jalasto, Moisander, Lam, Arkivuo - Hamalainen, Sparv, Hetemaj, Eremenko - Pukki, Pohjanpalo

TRANSMISJA TELEWIZYJNA W TVP1 I TVP SPORT. STREAM ONLINE NA STRONIE SPORT.TVP.PL. RELACJA NA ŻYWO W SPORT.PL I APLIKACJI SPORT.PL LIVE.

Kto wygra Euro 2016? [SPRAWDŹ SAM!]

Zobacz wideo