Puchar Polski. Lech Poznań - Zagłębie Sosnowiec. Gdzie obejrzeć? Transmisja na żywo

Półfinał Pucharu Polski Lech Poznań - Zagłębie Sosnowiec odbędzie się we wtorek 15 marca o 18:30. Transmisja TV w Polsat Sport. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE. Stream online (płatny) na platformie ipla.tv.

Zagłębie Sosnowiec - półfinałowy rywal Lecha Poznań w Pucharze Polski - to najbardziej efektywny specjalista od tych rozgrywek w całym kraju. Sosnowiczanie zdobyli trofeum aż cztery razy, choć mistrzem Polski nie byli ani razu, a w ekstraklasie od 30 lat grywają rzadko.

RELACJA NA ŻYWO LECH POZNAŃ - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

Sosnowiczanie triumfowali w Pucharze Polski w latach 1962, 1963, 1977 i 1978. A zatem miało cztery trofea zanim Kolejorz sięgnął po swe pierwsze (Puchar Polski w 1982 roku). W 1962 roku sosnowiczanie pokonali w finale Górnika Zabrze, rok później - Ruch Chorzów w pamiętnym finale na Stadionie Śląskim, który obejrzało aż 70 tysięcy widzów. To rekord frekwencji w rozgrywkach Pucharu Polski, który dzisiaj jest już nie do pobicia. Nie ma po prostu takiego stadionu w Polsce, nawet Stadion Narodowy w Warszawie, na którym planowany jest finał, mieści mniej - niespełna 60 tysięcy osób.

W latach 70. Zagłębie Sosnowiec zdobywało Puchary Polski także na Stadionie Śląskim i także po triumfach nad rywalami ze Śląska - najpierw Polonią Bytom, następnie Piastem Gliwice. Dodajmy do tego jeszcze jedyny przegrany przez sosnowiczan finał - w 1971 roku z Górnikiem Zabrze, także w "Kotle Czarownic", jak nazywano Stadion Śląski.

To pokazuje, że dorobek Zagłębia Sosnowiec w Pucharze Polski jest imponujący. Od czasu spadku z ekstraklasy w 1986 roku jednak zespół z Sosnowca go jednak nie poprawił. Nigdy nie zagrał już w finale rozgrywek. Do najwyższej ligi wracał dwukrotnie - w 1990 roku na dwa sezony oraz w 2007 roku na jeden sezon. W tym czasie Zagłębie grywało nawet w piątej lidze! (okres 1994-1996). Dzisiaj jest beniaminkiem pierwszej ligi, czyli drugiego poziomu rozgrywek.

TRANSMISJA TV W POLSAT SPORT. STREAM ONLINE NA IPLA.TV. RELACJA NA ŻYWO W SPORT.PL I APLIKACJI SPORT.PL LIVE.

To nie żart. Tym zagraniem strzelił sobie samobója. Najbardziej kuriozalne gole [WIDEO]

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.